Zubní kámen vám pomohou odstranit vlašské ořechy

Máte na zubech zubní kámen, kterého se nemůžete nijak zbavit? Zubní kámen jsou v podstatě nahromaděné minerály a bakterie, které způsobují nevzhledné hnědé skvrny na sklovině, ale také záněty dásní, a dokonce i krvácení. Nejlépe se mu dá předcházet správnou hygienou, protože hrozí záněty ústní tkáně a ztráta zubů.

Reklama

Přírodní metoda je dostupná téměř každému

Existují sofistikované a pravděpodobně účinnější metody, ale často jsou také dost drahé. Pro ty, kteří si takový zákrok nemohou dovolit, existují i snadno připravitelné a levné přírodní domácí produkty. K té nejjednodušší metodě potřebujete pouze dvě ingredience a trochu času. Účinek bude znatelný už po prvním použití.

Potřebovat budete skořápky vlašských ořechů a trochu vody. Skořápky povařte asi dvacet minut ve vodě, poté sceďte a dejte do mrazáku i se zubním kartáčkem. Tento kartáček pak používejte k čištění zubů třikrát denně po dobu pěti minut. Poté si vyčistěte zuby jiným kartáčkem a klasickou zubní pastou. Pokud je to možné, použijte kvalitní pastu, a to především pokud máte problém s citlivými zuby nebo dásněmi. Zubní pasta by měla obsahovat fluorid, který zpevňuje zuby a osvěží dech.

Jak předejít vzniku kamene?

Ke vzniku zubního kamene vede kromě hygieny i nesprávná strava chudá na zeleninu a nedodržování pitného režimu. Jako prevence se doporučuje žvýkání žvýkaček po každém jídle. Ideální jsou žvýkačky bez obsahu cukru. Žvýkačky podporují tvorbu slin. Při čištění zubů nezapomínejte na prostor mezi zuby, které dosáhnou i na hůře dostupná místa.

Reklama

Zubní kartáček pravidelně měňte. Pokud má roztřepená vlákna, vyměňte ho. Stejně tak měňte kartáček po nemoci, protože se na něm mohou usazovat škodlivé bakterie. Kromě běžných čisticích pomůcek si pořiďte také ústní vodu, která zabraňuje vzniku zubního plaku a posiluje sklovinu. Pokud je zubní kámen už hodně rozšířený, nezbývá než navštívit specialistu.

Reklama