David Hampl
11 února, 2020

Máte rádi matematiku? Byla matematika na základní a střední škole vaším oblíbeným předmětem nebo jste jím opovrhovali stejně, jako většina žáků a studentů? Dokázali byste dnes vypočítat nějaké příklady nebo byste ke všemu potřebovali kalkulačku? Pro ty z vás, které matematika bavila, nebude tento příklad zřejmě nijak obtížný, ale i tak se určitě spousta z vás při jeho řešení zapotí. Příklad, který pro vás dnes máme patří ve světě k matematickým lahůdkám, a ukáže se na něm, jak moc jste v matematice zběhlí. Jen málo lidí zatím dokázalo příklad správně vypočítat. Budete k nim patřit i vy?

Procvičte svůj mozek

V poslední době se na internetu objevuje stále více hádanek, rébusů, příkladů a fotek, které mají jediný cíl, prověřit naši bystrost, rychlost, všímavost a logické myšlení. Takové hádanky jsou rozhodně dobrou volbou pro náš mozek, protože nás udržují v pozornosti a neustále nás nutí mozek procvičovat. To je důležité, pokud nechceme zakrnět. Náš dnešní příklad je jedním z nich. Pojďte ho vyzkoušet a ukažte co ve vás je.

Stačí být pozorný

Níže je uveden příklad, který je tak složitý, že spousta lidí doposud nedokázala přijít na jeho správné řešení. Možná to budete právě vy a zařadíte se tak do velmi úzkého kruhu správných odpovědí. Stačí se jen soustředit a třeba na to přijdete. Ve finále to není zase tak náročné, ale je potřeba znát matematické zákonitosti a umět počítat r určitými operacemi. Je důležité vědět, co má přednost atd. Potom bude velmi snadné ke správnému výsledku dojít.

20 tisíc komentářů

Výše uvedený příklad má více než 3500 sdílení na sociálních sítích. Zajímavostí ovšem je, že se v jeho souvislosti objevilo téměř 20 000 komentářů ohledně správné odpovědi. Většina z nich ovšem byla špatná. Tak co, zkusíte ho vypočítat a zařadit se tak do velmi úzkého kruhu správně odpovídajících?

Sdílejte článek