Domů CVIČENÍ 10 jednoduchých cviků, které Vám pomohou spálit více kalorií než běh!

10 jednoduchých cviků, které Vám pomohou spálit více kalorií než běh!

Běh je cvik často doporučovaný odborníky na výživu, lékaři a trenéry, protože pracuje s celým tělem a aktivuje každý sval.

K výběru jiných cviků než zrovna běhu však patří např. fakt, že běh může být nepohodlný pro Vaše kolena. Běh je cvičení s velkým dopadem nakolena, stehna a kotníky.

Nabízíme Vám seznam 10 jednoduchých cviků, které jsou lepší než běh, plus jsou velmi snadné a mohou být provedeny v pohodlí Vašeho domova. Tyto cviky Vám pomohou zhubnout a vytvarovat Vaše tělo.

Kolo s tlustými pneumatikami

Toto cvičení Vám pomůže spálit 1500 kalorií za hodinu nebo 25 kalorií za min. Budete potřebovat kolo s velkými pneumatikami, které je těžké a těžko ovladatelné.

Cross-fit cvičení

Toto cvičení je kombinací jednoduchých krátkých cviků pro různé části těla. Prozkoumejte na internetu cvičení pro tři různé části těla a vyberte si to, které Vám nejvíce vyhovuje. Kombinujte tři cvičení a provádějte je společně jako součást cvičební rutiny.

Angličáky

Toto cvičení Vám pomůže spálit 14 kalorií za minutu v případě, že uděláte 10 angličáku/min. Jedná se o velmi efektivní cvičení, protože nejen že spalujete kalorie, ale také zrychlujete Váš metabolismus.

Sprinty na kole (rotopedu)

V tomto cvičení budete muset šlapat co nejrychleji po dobu 60 vteřin a potom zpomalit na normální tempo v příštích 1-2 minutách a pak opět zrychlit.

Kettlebell houpačka

Toto cvičení Vám spálí 20 kalorií za minutu. Toto cvičení by však mělo být začleněno do cvičební rutiny, neboť je vhodné pro všechny. Nemusíte být ve skvělé formě, nebo mít nějakou speciální přípravu předtím, než s tímto cvikem začnete.

Veslování

Díky veslování můžete spálit 375 kalorií za 30 minut, pokud budete cvičit správně. Je to cvičení pro svaly na ramenou a pažích a je to úžasné cvičení, které Vám pomůže vytvarovat Vaše paže a ramena.

Švihadlo

Toto cvičení je nejvíce podobné běhu a spálíte 13 kalorií za minutu. Vše, co potřebujete, je dlouhé lano a velký prostor. Zkuste 100 přeskoků za minutu.

Bojovné lano

Bojovné lano podle výzkumu je nejlepším tréninkem pro spotřebu kyslíku a spaluje více kalorií než běh, plus je to zábavný cvik.

Běžky

Toto je velmi populární trénink, který je stejně účinný jako běh, protože se pohybujete stejným tempem, ale spálíte více kalorií za minutu.

Dřepy s výskokem

Dřepy jsou důležité cvičení pro každou ženu. Upevňují zadové a žaludeční svaly a spálíte díky nim 14 kalorií za 20 sekund. Toto cvičení by měla provádět každá žena alespoň po dobu 5 minut denně.

Než začnete rutinní cvičení, měli byste myslet na části těla, které chcete vytvarovat. Nezapomeňte zahrnout cvičení pro celé tělo a dopřát si čas, aby se Vaše svaly obnovily po intenzivním tréninku.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Kam dál?

Jen 3 minuty před spánkem: Jednoduché cviky, díky nimž budete mít nohy jako modelka!

7 efektivních dýchacích cviků, které Vám pomohou s hubnutím břišního tuku!

Objevte 8 jednoduchých jóga pozic, které pomohou zabránit vypadávání vlasů!

Trpíte nesnesitelnou bolestí mezi lopatkami? Nechte si pomoc od tohoto rakouského fyzioterapeuta!

Ať už celý den v práci prosedíte, nebo prostojíte, je třeba své nohy nechat řádně odpočinout… Zde je jednoduché cvičení, které uvolňuje bolest v nohou bez mrknutí oka!

Další články