Domů ZDRAVÍ 10+ každodenních hygienických chyb, které pravděpodobně děláte i Vy! Měli byste s...

10+ každodenních hygienických chyb, které pravděpodobně děláte i Vy! Měli byste s nimi ihned přestat!

Kdo by si myslel, že malé detaily, kterým se nevěnujeme, by nám mohly zabránit v ideálním zdraví a úplném štěstí? Budete pravděpodobně překvapeni, až si přečtete tento článek a uvědomíte si, že tyto běžné chyby děláte každý den i Vy!

1. Koušete si nehty, abyste se vyrovnali se stresem.

Kousání nehtů může být způsobeno emočním, nebo duševním stresem. Můžete si také kousat nehty, aniž byste o tom přemýšleli. Bohužel to však má negativní důsledky pro Váš vzhled a celkové zdraví.

2. K čištění uší používáte vatové tyčinky.

Většina z nás věří, že vatové tyčinky určené k čištění uší opravdu pomáhají vyčistit naše uši. Nicméně, co dělají lidé při jejich používání, je přesný opak; nadbytečný vosk je zasunut hluboko do zvukovodu, což způsobuje větší škody než užitek. Výsledkem je, že vatové tyčinky mohou být hlavním důvodem poškození bubínku, ztráty sluchu apod.

3. Neumýváte si ruce po použití toalety.

Podle tohoto výzkumu lidé inklinují po použití toalety k neumývání rukou. Většina těchto lidí se domnívá, že to není důležité a že to je jen ztráta času. Mytí rukou je však nejlepší a nejjednodušší způsob, jak se vyvarovat řadě onemocnění.

4. Dlouho neměníte Váš zubní kartáček.

Mokré zubní kartáčky dokáží nasbírat řadu bakterií za pouhý měsíc, což může být škodlivé pro Vaše zdraví. Zubní lékaři doporučují každé 2-3 měsíce měnit Váš zubní kartáček, protože užívání stejného kartáčku po dobu delší než tři měsíce může mít vážné zdravotní důsledky, které mohou mimo jiné způsobit i onemocnění srdce.

5. Způsob, jakým si čistíte zuby.

Zubní lékaři doporučují čistit své zuby po dobu 2 minut. Ujistěte se, že nebudete líní při provádění vynikající techniky čištění!

6. Nepoužíváte zubní nit

Nezáleží na tom, jak důkladně si vyčistíte zuby, abyste zabránili množení bakterií ve Vašich ústech. Bez zubní nitě můžete stěží udržet dásně v dobrém stavu. Zubní nit řeší riziko bakterií uvnitř úst a brání vzniku zánětu dásní.

7. Peeling tváře provádíte každý den.

Přespřílišný peeling způsobuje akné a vrásky, a v důsledku můžete vypadat starší. Dermatologové proto radí, abyste peeling prováděli max. dvakrát týdně. Jinak to může být spíše škodlivé než dobré.

8. Nečistíte věci, které používáte každý den.

Jak často čistíte objekty, kterých se hodně dotýkáte? Ve skutečnosti jsou věci jako kliky, klávesnice, přepínače a Vaše smartphony (mezi mnoha dalšími) místem, kde se shromažďuje většina bakterií.

9. Používání zubní pasty obsahující fluorid. 

Tento druh zubní pasty je zvláště nebezpečný pro děti, protože vede k nesprávnému vývoji zubů a vytvoření bílých skvrn na zubech. Zubní pasta obsahující fluorid může způsobit rozpad zubů a může dokonce zvýšit hladinu absorpce hliníku ve Vašem mozku, což přispívá k Alzheimerově chorobě.

10. Používání bavlněných povlaků na polštáře.

Tato látka způsobuje starší vzhled přidáním vrásek na obličeji, vysušením pokožky a poškozením vlasů. Nejlepší volbou materiálu na polštáře je hedvábí.

11. Příliš časté vysávání

Pokud vysáváte každý den, může to být škodlivé pro Vaše zdraví. A pokud stroj nečistíte, Váš koberec a podlaha se mohou zanášet nečistotami a prachovými částicemi. Pokud Váš vysavač používáte méně než jednou týdně, doporučuje se měnit filtr jednou za sezónu.

12. Přespřílišné stříhání nehtů

Stříhejte své nehty opatrně. Pokud je budete stříhat moc, může dojít k jejich zarůstání.

Všechny tyto tipy je docela snadné sledovat. Hlavním bodem je přestat být líný a začít se starat o své zdraví intenzivněji.

Děkujeme za přečtení a nezapomeňte sdílet :-)!

Kam dál?

Ačkoliv to muži nikdy před ženou nahlas nepřiznají, zde je 13 „ženských věcí“, které muži tajně milují. Toto Vás zaručeně pobaví!

7 Zajímavých faktů o Vašem vzhledu, které o Vás mohou mnohé prozradit!

11 Potravin, které by neměly chybět ve Vašem jídelníčku. Vaše tělo Vám za ně poděkuje!

Tak toto je BOMBA! 7 efektivních Jóga cviků, pomocí nichž budete mít dokonale pevná prsa!

Pokud často trpíte bolestmi hlavy, nedostatkem energie a nespavostí, pak byste do své stravy měli ihned zařadit tyto vitamíny!

Další články