Domů TIPY A TRIKY 10 kosmetických triků, které jsou pro Vás pravděpodobně ještě tajemstvím. Měla by...

10 kosmetických triků, které jsou pro Vás pravděpodobně ještě tajemstvím. Měla by je znát každá žena!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak je možné, že celebrity vždy vypadají dokonale i navzdory svému věku, nebo potížím? Protože rozumíme tomu, že každá žena chce vypadat krásně, shromáždili jsme dnes pro Vás účinné tipy a triky, které Vám pomohou.

Tyto základy účinné péče jsou však jednoduché a dostupné pro každého. Podívejme se na ně společně!

1. Nepodceňujte výhody opalovacího krému.

Krásné a zdravé kůže nelze dosáhnout bez pravidelného používání opalovacího krému. Mamie McDonaldová, expertka na kosmetiku, která spolupracovala s Madonou, tvrdí, že jakékoli jiné úsilí je marné, pokud zanedbáte toto pravidlo. Každá kosmetička celebrit doporučuje použití krému s SPF nejméně 30, který se znovu používá během dne.

2. Nepřesušujte pokožku, pokud trpíte na nějaký zánět.

Většina krémů proti černým tečkám obsahuje benzoylperoxid, který vysušuje kůži, zhoršuje zánět a zvyšuje tvorbu kožního mazu. Alkohol působí podobně. Dr. Harold Lancer doporučuje obrátit pozornost na exfoliaci salicylovou kyselinou nebo kyselinou mléčnou a čisticí masky s hlínou.

3. Nikdy nezapomínejte na krk.

Krk je jednou částí těla ženy, která ihned prozrazuje věk, takže je velmi důležité pečlivě o něj pečovat. Kůže je tenká a vyžaduje péči tak jemnou, jako Vaše tvář.

4. Používejte kostky ledu na Vaší pokožku.

Dermatologové doporučují, abyste si na několik vteřin třeli tvář kostkou ledu, abyste zabránili matné pleti. Tento jednoduchý trik stimuluje krevní oběh a Vaše kůže bude zdravě zářit.

5. Skladujte kosmetické přípravky správně.

Dr. Debra Jaliman varuje před uložením Vašich kosmetických předmětů do koupelny, protože teplý a vlhký vzduch je rychleji vyčerpává. Krémy na obličej a jiné kosmetické produkty, které často nepoužíváte, by měly být uloženy v ledničce.

6. Udržujte vše, co se dotýká Vaší pokožky, čisté.

Doktor Lancer říká, že byste se nikdy neměli dotýkat tváře špinavýma rukama. Měňte povlaky na polštáři alespoň jednou týdně, pokud máte suchý nebo normální typ pokožky, nebo jednou za tři dny, pokud je Vaše pokožka mastná. Občas vyčistěte také obrazovku Vašeho smartphonu.

7. Nepoužívejte kartáče a obličejové houby, zvláště pokud jste náchylní k akné.

Christie Kidd, specialistka na péči o pokožku z Beverly Hills, doporučuje, abyste nikdy nepoužívali abrazivní přípravky pro péči o pleť (křoviny, houby, kartáče), pokud máte akné: to vede jen k závažnějším zánětům. Jakýkoliv typ pleti potřebuje jemné čištění bez mýdla a ke snížení zarudnutí a zánětů aplikujte vodu a aspirinovou pastu.

8. Masáž obličeje Vám pomůže zbavit se kruhů pod očima.

Ole Henriksen doporučuje lymfodrenážní masáž proti kruhům pod očima. Postup stimuluje proudění lymf, pokožku vyhlazuje a kruhy mizí. Kromě toho si můžete masáž dopřát i sami doma.

9. Starejte se o své ruce.

Ruce vyžadují tolik péče jako krk, protože kůže je tenká a jemná. Vyzkoušejte si práci v rukavicích a pravidelně vlhčete pokožku krémem. Můžete také použít krémy proti stárnutí na ruce, stejně jako na tvář. A nezapomeňte na opalovací krém!

10. Čistěte pokožku důkladně.

Dermatoložka Debra Jaliman upozorňuje, že byste nikdy neměli jít spát s make-upem. Pokud to děláte, skončíte s ucpanými póry a záněty.

Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články