10 málo známých, ale velmi účinných způsobů, jak si poradit s běžnými kosmetickými problémy!

Téměř všichni z nás už někdy byli na blogu krásy. V USA více než 50 % žen občas navštěvuje blogy krásy a 34 % následuje radu z výukových lekcí a video blogů na YouTube. S tímto množstvím snadno dostupných informací se zdá, že nám nezbývá téměř nic, co by nás překvapilo. Ale níže uvedený seznam Vám předvede nečekané informace o některých nejčastějších kosmetických problémech a jejich řešení.

1. Jahodová pasta k léčbě podráždění po holení.

Břitvy mohou být bolestivé a dráždivé. Překvapivým způsobem, jak snížit bolest a otok, je smíchat ledové jahody společně se zakysanou smetanou a aplikovat přímo na postiženou oblast, kde nechte směs působit po dobu 10-15 minut. Příznivé účinky jahod jsou spojeny s jejich protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi a jejich pozoruhodným složením minerálů a vitamínu C.

Čtěte také: Tchyně udělala z alobalu malou kuličku a hodila ji do pračky ke špinavému prádlu. Když mi řekla proč, hned jsem to udělala také!

2. Soda bikarbona a citrón pro odstranění skvrn z nehtů.

Vaše nehty se mohou z mnoha důvodů zbarvovat do nažloutlé barvy: lak na nehty, kouření, onemocnění jater, špatné životní zvyklosti, a dokonce i houbové infekce jsou možnou příčinou. I když je vždy důležité poradit se specialistou a bojovat proti vnitřnímu problému, existují některé překvapivé domácí prostředky, aby Vaše nehty vypadaly lépe. Jedno z těchto nápravných opatření je směs citrónu a sody bikarbony, jež má bělící a exfoliační vlastnosti.

Vytvořte hustou pastu smícháním jedné lžičky sody, půl lžičky olivového oleje a jedné lžičky citrónové šťávy. Použijte jemný zubní kartáček, naneste směs na nehty a po 5 minutách ji opláchněte. Opakujte tento postup každé dva týdny, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Citrón je přírodní bělící činidlo a používá se v mnoha kosmetických přípravcích právě k bělení pokožky.

3. Aktivní dřevěné uhlí pro bělení zubů.

Je překvapivé vědět, že něco tak tmavého jako aktivní uhlí může ve skutečnosti pomáhat bělit Vaše zuby. Jediné, co musíte udělat, je rozdrtit jednu tabletu s aktivním uhlím, přidat trochu vody a namíchat ji do pasty. Jemně aplikujte pastu a opláchněte po 3 minutách. Tento postup byste neměli provádět příliš často, protože dřevěné uhlí může být příliš drsné na Vaše zuby.

Co je ještě lepší a bezpečnější, je koupit speciální zubní pastu, kde jednou z ingrediencí je právě dřevěné uhlí.

4. Černou čočku k léčbě rozštěpených konečků.

Namísto toho, abyste se znova objednávali u kadeřníka, zvažte použití černé čočky, která Vám pomůže se zbavit rozštěpených konečků. Chcete-li si udělat masku na vlasy, rozemelte šálek černé čočky, přidejte jednu lžíci semínek řeřichy a přidáte do směsi jogurt. Aplikujte masku na vlasy a po jedné hodině ji omyjte teplou vodou.

5. Aspirin jako odstraňovač plísní.

Plísně mohou vést k bolesti, zánětům a špatnému zápachu. Aspirin je dobrý prostředek pro léčbu plísní, protože je hlavní metabolitou kyseliny salicylové. 4 tablety rozdrťte na prášek a smíchejte s vodou a citrónovou šťávou.

Aplikujte pastu na postiženou oblast, zakryjte povrch a opláchněte po 20 minutách. Poté jemně protřete nohy a osušte je. Opakujte postup dvakrát týdně.

6. S avokádem ke krásným vlnám.

Vlnité nezkrotné vlasy mohou zničit i ten nejlepší vzhled. Překvapivě, avokádo, které si zakoupíte k obědu, Vám může pomoci. Chcete-li udělat masku, rozetřete avokádo s nějakým jogurtem a aplikujte ho na vlasy, kde ho nechte působit po dobu 45 minut dvakrát týdně.

Avokádo obsahuje užitečné vitamíny pro opravu vlasů a výživu, zatímco jogurt vlasy zvláčňuje. Jogurt může být také nahrazen majonézou.

7. Brambory na ošetření strií.

Strie jsou běžným problémem u žen, které se objevují jako důsledek rozšíření pokožky během těhotenství, nebo dospívání. Bramborová šťáva obsahuje užitečné vitamíny a minerály, které podporují růst a obnovu Vašich kožních buněk, a v důsledku toho pomáhají striím vyblednout. Jediné, co musíte udělat, je několik minut masírovat postiženou oblast bramborovou šťávou, kterou je třeba nechat vyschnout a poté opláchnout vodou.

8. Lžíce pro odstranění očních pytlů.

Všichni jsme slyšeli, že čajové sáčky, okurky a plátky brambor pomáhají zbavit se tmavých kruhů a očních pytlů, ale existuje způsob, který vůbec nevyžaduje žádné produkty. Chcete-li odstranit otoky, položte studené kovové lžíce na oči, kde je nechte po dobu desíti minut před aplikací make-upu.

9. Med vyčaruje dokonalé rty.

Problém suchých a popraskaných rtů je něco, co jsme všichni zažili. Rty mohou být narušeny kvůli horkému nebo chladnému počasí, alergii a častému dýchání ústy. Med je tradiční metodou k potírání tohoto problému a byl použit již ve starověkých civilizacích Egypta, Číny a Afriky kvůli svým hydratačním a léčebným vlastnostem.

10. Citrón s medem na léčbu akné.

Není to žádná novinka, že citrón má antibakteriální vlastnosti, ale víte, že můžete také použít citrón pro boj proti akné? Chcete-li zvýšit antiseptické vlastnosti, spojte citrón s medem a aplikujte masku dvakrát týdně. Již během chvilky pocítíte taky další výhody, jako je snížení počtu vrásek a vyhlazení pokožky.

Vyzkoušeli jste někdy některý z těchto léků? Jaké informace byly pro Vás dnes užitečné, nové a překvapující? Podělte se o své názory a zkušenosti níže v komentářích!