10 nevinných hygienických návyků, které nám tajně ničí zdraví... Ví o tom jen málokdo! -
Menu

10 nevinných hygienických návyků, které nám tajně ničí zdraví… Ví o tom jen málokdo!

Většina z nás si je obvykle jistá, že dělá všechno správně. Používáme sušička vzduchu, abychom usušili své ruce, odmáčíme nádobí ve dřezu a nedokážeme vydržet celý den v práci bez alespoň jednoho šálku kávy. Ale pravda je, že sušičky šíří infekce, mokrý dřez je více nebezpečný než toaletní prkénko a čistý šálek Vás nezachrání od bakterií z kávovaru.

Zde je 10 vědecky prokázaných skutečností o škodlivosti některých běžných návyků: tyto informace Vám pomohou ochránit Vaše zdraví.

1. Odmáčení nádobí ve dřezu

Umyvadlo je dokonalé prostředí pro bakterie: tam najdete salmonelu, bacily tlustého střeva, nebo stafylokoky. Aby se zabránilo poruchám žaludku a střev, je nutné čistit dřez nejen po umytí nádobí, ale i po jeho kontaktu s potravinami, jako jsou ryby, surové maso, mléčné výrobky a zelenina.

2. Umývání rukou teplou vodou

Někteří výzkumníci říkají, že teplota vody nemá vliv na zabíjení bakterií. Doba strávená při umývání rukou je v tomto případě důležitější: za 5 vteřin nic neočistíte, ale za 30 sekund už můžete zabít všechny bakterie na Vašich rukou. Umývání rukou v horké vodě často snižujete ochranné funkce pokožky a může se objevit podráždění, nebo dermatitida.

3. Cvičení s make-upem

Někdy spěcháme z kanceláře do posilovny a myslíme si, že odstraňování makeupu je zbytečné, protože po skončení cvičení nakonec stejně jdeme domů. Během tréninku však musí naše kůže dýchat. Používáte-li make-up, mohou se póry ucpat. V důsledku toho se můžete stát náchylní k problémům s kůží. Před tréninkem si proto vždy make-up odstraňte.

4. Použití sušičky rukou

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…