Deset obyčejných, ne až tak zdravých sprchových návyků, které bychom měli raději všichni zapomenout! -
Menu

Deset obyčejných, ne až tak zdravých sprchových návyků, které bychom měli raději všichni zapomenout!

Asi si říkáte, co byste tak asi při sprchování mohli dělat špatně, že? Věc se má tak, že když se sprchujete, umísťujete celé tělo pod vodu a používáte různé druhy mýdel a peelingů, které mohou skutečně poškodit Vaši pokožku. Vzhledem k tomu, že sprchování je něco, co je považováno za velmi jednoduché a osobní, zřídka se učíme, které věci mohou být škodlivé a jaké návyky je dobré mít.

My jsme proto pro Vás našli několik chyb, které mnoho lidí denně dělá, abyste mohli udržet svou pokožku zdravou a krásnou po delší dobu!

1. Umývání obličeje

Zdá se, že je velmi pohodlné si umýt tvář, když jste ve sprše, ale není to nejlepší postup pro Vaši tvář. Většina lidí se sprchuje pod horkou vodou a obvykle jde tak o mnohem vyšší teplotu než u vody, kterou používáte k mytí obličeje. Kůže na obličeji je velmi citlivá, takže je lepší používat vlažnou vodu, aby nedošlo k poškození pleti.

2. Neumýváte si nohy

Zřejmě se zdá, že umývání nohou je naprosto zbytečné, protože stojíte ve vodě během sprchování. Problém s tímto mylným pojetím spočívá v tom, že vlhkost neznamená automaticky čistotu. Vaše nohy se dostanou do styku s veškerými nečistotami, když chodíte. Vzhledem k tomu, že pro nás nohy odvádí velkou práci, ohněte se k nim během sprchování a pořádně je vydrhněte – zaslouží si to!

3. Nevyměňujete pravidelně mycí žínku

Je velmi dobře známo, že plísně milují teplé a vlhké podmínky a to je přesně to, co máme ve sprchách. Pokud tedy používáte stejnou žínku po dobu několika měsíců, je velmi dobrá šance, že ji už sdílíte s plísní. Pokud ji nevidíte, neznamená to, že tam není. Po každém použití si ji tak dobře umyjte, zavěste ji někde na suchém vzduchu a vyměňujte ji jednou měsíčně.

4. Nepoužíváte misku na mýdlo

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

Záhadné bedny na letišti si dlouhou dobu nikdo nevšímal. Po…

Dodržování bezpečnosti patří na letištích mezi nejzásadnější a nejkontrolovanější pravidla. Především po nejrůznějších teroristických útocích či nehodách se vždy pravidla…
ZE ŽIVOTA

Budete překvapeni tím, jakým způsobem sešili pacientovi ránu v jedné…

Úroveň zdravotnictví je jednou z často diskutovaných otázek nejen v České republice, ale také u našich sousedů na Slovensku. Lidé samozřejmě chtějí…
ZE ŽIVOTA

Majitel tohoto pejska se zachoval opravdu hrůzně. Co udělal? Z…

Kamery jsou dnes téměř na každém kroku a neustále kontrolují náš pohyb. Jsou lidé, kterým to oprávněně vadí, neboť mají…
ZAJÍMAVOSTI

Oslí mládě je nehezky zraněno. Neuvěříte, co udělá jeho máma.…

Děti jsou prioritu všech rodičů na světě. Blázen je ten, který se o své děti nestará nebo je dokonce zanedbává…
ZE ŽIVOTA

Tohle snad ani nemohou být normální lidé. Co udělali? Měli…

Někteří lidé jsou opravdové zrůdy. Jinak se to ani nedá napsat, jelikož pokud se někdo zbaví svého psa tím nejhorším…
ZE ŽIVOTA

To, že se tento pejsek vrátil opět do normálního života…

Majitel tohoto psa by si zasloužil minimálně stejné utrpení. To proto, že se o něho již nechtěl starat a místo…