Domů TIPY A TRIKY 10 potravin, které dokáží rekalibrovat Vaši náladu. Vyzkoušejte je!

10 potravin, které dokáží rekalibrovat Vaši náladu. Vyzkoušejte je!

Úzkost, deprese a náladovost jsou nejčastějšími duševními chorobami v USA, které postihují více než 40 milionů dospělých. Zatímco jsou snadno zvládnutelné a léčitelné, pouze 36,9 % těch, kteří trpí, dostávají léčbu. Studie ukázaly, že jídlo, které jíme, může změnit naši náladu a přinést pozitivní změnu v našem životě.

Vytvořili  jsme proto pro Vás seznam jídel, které je třeba zařadit do Vaší stravy a kterým se vyhnout, abyste zůstali šťastní a pozitivní. Najdete je snadno ve Vašem místním obchodě, takže je můžete bez starostí ihned zařadit do svého jídelníčku.

Bramborové lupínky vs popcorn

Jednoduché a chutné jídlo, není tajemstvím, že bramborové lupínky jsou nezdravou volbou, pokud jde o občerstvení. Jsou vyráběny v nasyceném oleji plném omega-6 mastných kyselin. Tyto kyseliny způsobují, že máte pocit špatné nálady tím, že zablokujete omega-3 mastné kyseliny, které zvyšují náladu. Pro radostné pocity zkuste popcorn. Popcorn je bohatý na sacharidy, což způsobuje, že Vaše hladiny serotoninu stoupají, takže se cítíte šťastní a uvolnění.

Mléčná čokoláda vs tmavá čokoláda

Tmavá čokoláda obsahuje anandamid, který pomáhá v tom, abyste se cítili klidně a uvolněně. Je také známo, že blokuje pocity bolesti a smutku. Pro nejlepší výsledky zkuste čokoládu s nejméně 72 % kakaa a méně než 5 gramy cukru. Výzkum ukázal, že lidé po užívání tmavé čokolády pomáhají druhým.

Neekologické banány vs organické banány

Banány obsahují prvky zlepšující náladu, jako je vitamin B6 a dopamin. Jezte jeden ráno, aby jste byli šťastní po celý den. Ujistěte se, že banán je organický, protože pesticidy, které se často stříkají na neekologické ovoce a zeleninu, obsahují velkou dávku neurotoxinů, které mohou nepříznivě ovlivnit Vaši náladu.

Nealkoholické nápoje vs zelený čaj

Kam dál?

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Ztraťte až 10 kg pouhou chůzí za neuvěřitelných 5 měsíců!

Další články