Domů TIPY A TRIKY 10 potravin, které dokáží rekalibrovat Vaši náladu. Vyzkoušejte je!

10 potravin, které dokáží rekalibrovat Vaši náladu. Vyzkoušejte je!

Úzkost, deprese a náladovost jsou nejčastějšími duševními chorobami v USA, které postihují více než 40 milionů dospělých. Zatímco jsou snadno zvládnutelné a léčitelné, pouze 36,9 % těch, kteří trpí, dostávají léčbu. Studie ukázaly, že jídlo, které jíme, může změnit naši náladu a přinést pozitivní změnu v našem životě.

Vytvořili  jsme proto pro Vás seznam jídel, které je třeba zařadit do Vaší stravy a kterým se vyhnout, abyste zůstali šťastní a pozitivní. Najdete je snadno ve Vašem místním obchodě, takže je můžete bez starostí ihned zařadit do svého jídelníčku.

Bramborové lupínky vs popcorn

Jednoduché a chutné jídlo, není tajemstvím, že bramborové lupínky jsou nezdravou volbou, pokud jde o občerstvení. Jsou vyráběny v nasyceném oleji plném omega-6 mastných kyselin. Tyto kyseliny způsobují, že máte pocit špatné nálady tím, že zablokujete omega-3 mastné kyseliny, které zvyšují náladu. Pro radostné pocity zkuste popcorn. Popcorn je bohatý na sacharidy, což způsobuje, že Vaše hladiny serotoninu stoupají, takže se cítíte šťastní a uvolnění.

Mléčná čokoláda vs tmavá čokoláda

Tmavá čokoláda obsahuje anandamid, který pomáhá v tom, abyste se cítili klidně a uvolněně. Je také známo, že blokuje pocity bolesti a smutku. Pro nejlepší výsledky zkuste čokoládu s nejméně 72 % kakaa a méně než 5 gramy cukru. Výzkum ukázal, že lidé po užívání tmavé čokolády pomáhají druhým.

Neekologické banány vs organické banány

Banány obsahují prvky zlepšující náladu, jako je vitamin B6 a dopamin. Jezte jeden ráno, aby jste byli šťastní po celý den. Ujistěte se, že banán je organický, protože pesticidy, které se často stříkají na neekologické ovoce a zeleninu, obsahují velkou dávku neurotoxinů, které mohou nepříznivě ovlivnit Vaši náladu.

Nealkoholické nápoje vs zelený čaj

Kam dál?

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Psychologové radí, co dělat, abyste byli součástí těch jedinečných 8 % populace, jež si plní své sny a cíle!

Kosmetologové vysvětlují, proč jsou některá běžná pravidla péče o pleť zcela falešná!

Tak tomuhle se říká, mít doma šikovného muže! Poproste svého manžela, ať Vám takovou dekoraci také vyrobí!

Další články