10 tipů, jak si poradit s podprsenkou, které ocení každá žena, která ji nosí. Za radu č. 7 mi kámoška děkovala nejvíce!

Podprsenka. Velký pomocník, ale občas i velký nepřítel. Například vyčnívající kostice není nic příjemného … Každá z nás si užívá momentů, když přijde domů a může ji konečně „shodit“. Názory na ni se různí. Někdo tvrdí, že bez ní naše prsa trpí a jiní zas, že trpí v ní. Těžko říct. No pokud patříte k ženám, které si bez podprsenky neumějí představit každodenní život, přinášíme Vám pár triků, které Vám pomohou rychle vyřešit malé, přesto někdy skutečně nepříjemné problémy s Vaší podprsenkou.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Neviditelná ramínka

Znáte to. Náhodou vběhnete do obchodu, uvidíte tričko, které Vám padne do očí a ještě více Vám padne na dnešní večeři, nebo večer s přáteli. Vidíte, koupíte, jdete domů. Celé natěšené. Večer před zrcadlem už tak natěšené nejste. V té rychlosti jste si neuvědomili, že do Vašeho nového topu nemáte vhodnou podprsenku. Jsou Vám totiž vidět ramínka. A speciální dámy s větším poprsím vědí, že je dost riskantní vyrazit někam s podprsenkou bez ramínek. Pokud jsou ramínka odepínatelná, stačí je překřížit a problém je vyřešen. Pokud však nejsou, stačí Vám jen malá svorka. Tou si na zádech ramínka můžete sepnout a je po problému.

Kostice

Bez kostice by podprsenka nedržela správný tvar a ztrácela by svůj účel. Občas se však stane, že se látka prodere a kostice z ní vyčnívá, což je, jak sami jistě víte, maximálně nepříjemné. Pokud se se svou oblíbenou podprsenkou nechcete rozloučit, použijte tento malý trik: intimky. Nastříhejte intimku na požadované kousky a oblepte s nimi poškozené části.

Mnohem častější případ je, že se kostice prodere z látky na okraji. Na místě mezi prsy. V tom případě můžete použít obyčejnou náplast na malé ranky. Šikovné, neviditelné a vyhnete se tím neustálému napravování vyčnívající kostice ve společnosti, což není nic příjemného.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Holá záda

V případě, že se rozhodnete pro šaty nebo tričko s odhalenými zády a nemáte po ruce podprsenku bez ramínek, na kterou se můžete spolehnout, zvolte tu s ramínky a jednoduše je „ukryjte“. Pokud jsou ramínka odepínatelná, jednu stranu připněte v zadu nalevo, vytáhněte ramínko pod prsa vpředu a zapněte jej také v zadu na pravé straně. Nejen že ramínko skryjete, ale zpevníte tím celou podprsenku. No a nemusíte se bát, že by správně nedržela.

„Zaříznutá“ ramínka

Každá to známe. Zejména pak, pokud jsou ramínka krajková nebo ze syntetické a kousavé látky. Po pár hodinách se nám zaříznou do pokožky tak nepříjemně, až je to občas nesnesitelné. V tomto případě jsou šikovným řešením silikonové podložky. Umístěte je na místo, které máte podrážděné a své pokožce dopřejete okamžitou úlevu.

Sportovní podprsenka

Pokud neplánujete velkolepou událost, nebo společenský program, kde se vyžaduje speciální typ podprsenky, sáhněte po té sportovní. Je ideální. Je nejpohodlnější a pokud jste sportovkyně, po cvičení ji lze „vyprat“ přímo na sobě. Ve sprše. Je to ještě lepší a důkladnější, než kdybyste ji vyprali v pračce.

Sušení podprsenky

Pokud spěcháte a potřebujete podprsenku opravdu urgentně vysušit, použijte sušičku na ovoce. Ano vážně. Je to dokonce velmi chytrý způsob. Podprsenka si udrží svůj tvar a barvu. V žádném případě ji nenechte sušit prověšenou na baterii v koupelně nebo radiátoru, protože Vám časem zcela zežloutne. Můžete si také rozložit ručník a položit ji na něj. Tímto způsobem si rovněž zachová tvar a vydrží Vám déle.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Šaty s hlubokým výstřihem na zádech

Pokud potřebujete podprsenku upravit do tohoto typu šatů, postačí Vám elastické gumy potřebné velikosti. Spojovací prvek z nich vykouzlíte raz dva. A potom je už jen připevníte způsobem, jak vidíte na obrázku.

Hluboký výstřih

V případě hlubokého výstřihu, ve kterém jsou Vám vidět okraje podprsenky, a ta není zrovna nejkrásnější nebo shodné barvy, ji jednoduše překryjte kusem pěkné krajkové látky.

Uložení podprsenky

Podprsenku nemačkejte ani nepřelamujte na polovinu. Ztratí tím tvar a Vy Vaše vyhozené peníze. Nejideálnější je vyhradit si na podprsenky alespoň jeden nebo dva věšáky. Podle počtu samozřejmě.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Správná velikost

Při správné velikosti nejde jen o košíky, ale i o obvod. Abyste se vyhnuli nepohodlí a podprsenka měla ten správný efekt, měli byste mezi sponu na zapínání a záda vměstnat dva prsty. Ani více, ani méně.