Domů TIPY A TRIKY 10 Účinných, ale málo známých masážních bodů na nohou, které Vám mohou...

10 Účinných, ale málo známých masážních bodů na nohou, které Vám mohou pomoci v léčbě řady nemocí!

Po dlouhém dni stráveném na pracovišti je masáž chodidel skvělou cestou k odpočinku. Masáž nohou není jen způsob, jak někoho hýčkat a ukázat lásku, ale také má mnoho zdravotních výhod, o kterých tolik lidí neví.

Dnes Vám představujeme 10 úžasných výhod, které můžete získat masáží nohou. Poslední výhoda se může zdát spíš jako kouzlo než přínos pro Vaše zdraví – nezapomeňte číst až do konce, abyste se dozvěděli všechno potřebné!

Snižuje krevní tlak

Vysoký krevní tlak je hlavní příčinou infarktu. Změny v životním stylu a léky jsou vyžadovány pro snížení krevního tlaku a jeho zvládnutí, ale pravidelná masáž nohou může také pomoci, což dokazují mnohé studie.

Pomáhá řešit symptomy PMS a menopauzy

Denní masáže nohou dokáže zmírnit příznaky premenstruačního syndromu a menopauzy včetně napětí, nespavosti, bolesti hlavy a kolísání nálady. Bod k masáži se nachází v oblouku vnitřku nohy.

Zmírňuje příznaky rakoviny a vedlejší účinky chemoterapie

Ve studii vedené vědci z Michiganské státní univerzity bylo zjištěno, že masáž nohou pomohla pacientům s rakovinou najít úlevu nejen od bolesti a nevolnosti, ale také od dalších příznaků spojených s léčbou, jako je dýchavičnost a nízká hladina energie.

Pomáhá vypořádat se s příznaky roztroušené sklerózy

Lidé, kteří trpí roztroušenou sklerózou, mohou zaznamenat několik problémů, jako je dvojité vidění, slepota v jednom oku, svalová slabost, potíže s pocity, problémy s koordinací a ochromující únava. Masáž nohou založená na reflexologii poskytuje úlevu od únavy a také pomáhá zmírnit motorické, smyslové a močové symptomy u pacientů s MS.

Potlačuje účinky edému u těhotných žen


Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články