10 Účinných, ale málo známých masážních bodů na nohou, které Vám mohou pomoci v léčbě řady nemocí!

Po dlouhém dni stráveném na pracovišti je masáž chodidel skvělou cestou k odpočinku. Masáž nohou není jen způsob, jak někoho hýčkat a ukázat lásku, ale také má mnoho zdravotních výhod, o kterých tolik lidí neví.

Dnes Vám představujeme 10 úžasných výhod, které můžete získat masáží nohou. Poslední výhoda se může zdát spíš jako kouzlo než přínos pro Vaše zdraví – nezapomeňte číst až do konce, abyste se dozvěděli všechno potřebné!

Snižuje krevní tlak

Čtěte také: STAROČESKÝ RECEPT: Tuto sváteční pečenou bramboru používaly naše babičky jako přílohou k výjimečným jídlům. Zvládnete to také!

Vysoký krevní tlak je hlavní příčinou infarktu. Změny v životním stylu a léky jsou vyžadovány pro snížení krevního tlaku a jeho zvládnutí, ale pravidelná masáž nohou může také pomoci, což dokazují mnohé studie.

Pomáhá řešit symptomy PMS a menopauzy

Denní masáže nohou dokáže zmírnit příznaky premenstruačního syndromu a menopauzy včetně napětí, nespavosti, bolesti hlavy a kolísání nálady. Bod k masáži se nachází v oblouku vnitřku nohy.

Zmírňuje příznaky rakoviny a vedlejší účinky chemoterapie

Ve studii vedené vědci z Michiganské státní univerzity bylo zjištěno, že masáž nohou pomohla pacientům s rakovinou najít úlevu nejen od bolesti a nevolnosti, ale také od dalších příznaků spojených s léčbou, jako je dýchavičnost a nízká hladina energie.

Pomáhá vypořádat se s příznaky roztroušené sklerózy

Lidé, kteří trpí roztroušenou sklerózou, mohou zaznamenat několik problémů, jako je dvojité vidění, slepota v jednom oku, svalová slabost, potíže s pocity, problémy s koordinací a ochromující únava. Masáž nohou založená na reflexologii poskytuje úlevu od únavy a také pomáhá zmírnit motorické, smyslové a močové symptomy u pacientů s MS.

Potlačuje účinky edému u těhotných žen

Edém, jinak známý jako otok nohou a kotníků kvůli akumulaci tekutin, může způsobit silnou bolest a je velmi častý u těhotných žen, obvykle během posledního trimestru. Od tohoto stavu můžete získat úlevu tím, že budete masírovat nohy asi 10-20 minut denně.

Pomáhá těhotným ženám

Masáž nohou je pro těhotné ženy prospěšná, pokud jde o období porodu a potřeby léků proti bolesti během porodního i postpartálního zotavení. Studie ukázaly, že masáže nohou založené na reflexologii pomáhají tělu ženy léčit se rychleji a dosáhnout normální metabolické aktivity v dřívější době.

Pomáhá docílit kvalitního spánku

Všichni mají rádi kvalitní spánek. Teplá lázeň je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Zkuste to spojit s masáží nohou a můžeme Vám zaručit, že budete spát jako miminko.

Pro dosažení těch nejlepších výsledků zkuste tisknout horní část nohy směrem dovnitř a vyhledat vyhloubený prostor. Masírujte toto místo po dobu 2 minut.

Pomáhá k lepšímu sexuálnímu životu

Masáž chodidel je skvělý způsob, jak ukázat lásku Vašemu milovanému. Kdo by neměl rád masáž nohou po náročné práci? Není to jen relaxační, ale také skvělý způsob, jak začít předehru. Vzhledem ke koncentraci nervových zakončení v chodidlech může masáž této oblasti vzbudit sexuální touhy.

Řekněte jednou provždy sbohem bolestem hlavy!

Masáž nohou je účinný způsob, jak se zbavit bolestí hlavy. Zda je bolest hlavy způsobená sinusitidou, napětím v oblasti krku a ramenou, nebo je v oblasti spánků, nebo se projevuje v přední, nebo zadní straně hlavy; masáž různých míst na nohou Vám může účinně pomoc zmírnit tyto bolesti.

  • Kvůli sinusitidě: Pevně ​​masírujte přední a zadní část druhého kloubu u každého palce. Technika stlačit a uvolnit funguje nejlépe. Udělejte tento postup pro obě nohy.
  • Kvůli napětí v oblasti ramenou a krku: Jemně masírujte celé nohy. Pak masírujte prostor mezi palcem a ukazováčkem v kruhovém pohybu. Také masírujte oblast bezprostředně pod malíčkem.
  • V oblasti spánků: Několikrát stlačte a uvolněte oblast uvnitř Vašeho palce. Masíruje levou nohu, pokud máte bolesti hlavy v levém spánku a pravou nohu, pokud se bolest projevuje na pravé straně.
  • V oblasti horní části, přední, nebo zadní: Masírujte vnější základnu svého palce na nohou a pak přední a zadní část každého prstu pomocí techniky stlačení a uvolnění.

Úleva od bolesti páteře reflexologií nohou

Vnitřní plochy obou nohou lze mapovat na páteř, přičemž první obratel je přímo pod palcem. Můžete se zbavit bolesti v páteři tím, že stimulujete odpovídající body na noze. Aplikujte hluboký tlak na bod a masírujte ho po dobu 30-45 vteřin třením v kruhovém pohybu.

Bonus: Průvodce reflexologií nohou

Reflexologie nohou existuje již od dob faraónů. Přestože věda nebyla schopna vysvětlit, jak funguje, existují studie, které dokazují její účinnost. Podívejme se na některé důležité body reflexologie nohou:

  • Plicní bod: Umístěný na bříškách nohou mezi Vaším palcem a malíčkem. Stimulace tohoto bodu na obou nohou pomocí mírného tlaku pomůže zlepšit oběh a vyčistit veškeré nečistoty z plic.
  • Srdce: Toto místo se nachází na levé noze, pod Vaším prsteníčkem až malíčkem, mezi bříšky a místem, kde začíná oblouk. Stimulujte tento bod jemným kruhovým pohybem, abyste se zbavili stresu, který je hlavní příčinou infarktu. Stimulací tohoto bodu zlepšíte krevní oběh v těle a účinnost Vašeho srdce. Pokud někdy budete někdy cítit chladno, masáží tohoto bodu se budete cítit tepleji, protože si zvýšíte krevní oběh.
  • Krk: Tento bod se nachází mezi prvním a druhým kloubem každého prstu. Použijte metodu stlačení a uvolnění, abyste se zbavili bolesti v oblasti krku.

Nyní, když znáte úžasné výhody masáže nohou, je čas své nohy začít hýčkat. Sdělte nám své myšlenky a Vaše zkušenosti níže v komentářích.