10 účinných způsobů, jak zlepšit Váš zrak. Toto by měl znát každý!

Základním principem medicíny je to, že pokud nepoužíváte daný sval, stane se slabším. Oči, stejně jako každý jiný sval, musíte trénovat, pakli-že je chcete udržovat v dobrém stavu. Sestavili jsme proto pro Vás výběr 10 osvědčených způsobů, jak si udržet dokonalý zrak.

1. Vyvarujte se přetížení očí během dne. Zavřete oči na několik minut a užívejte si klid každé 2-3 hodiny.

2. Zde je 16 základních známých cvičení, které můžete použít k tomu, abyste své oči řádně cvičili. Provádějte je každý den v uvedeném pořadí.

Čtěte také: Sezóna klíšťat se pomalu blíží… Ujistěte se, že jste v bezpečí!

[hana-code-insert name=’google‘ /]3. Používáte-li brýle, zkraťte čas, kdy je máte na sobě, pokud je to možné.

4. Dopřejte svým očím masáž pomocí jemných kruhových pohybů. Postupujte přes body 1 až 6 dle obrázku níže.

Pomocí prostředníčků a ukazováčků zatlačte své oči. Měli byste pocítit nepatrný tlak, ale rozhodně ne bolest, když provádíte tyto akce.

5. Když se vydáte na procházku pod širým nebem, snažte se častěji dívat na vzdálenost, než abyste se soustředili na vlastní nohy, nebo přímo před Vás.

[hana-code-insert name=’google‘ /]6. Pijte mrkvovou šťávu co nejčastěji (nejlépe každý den).

Chcete-li dosáhnout maximálního přínosu z této praxe, přidejte do šťávy jednu až dvě kapky olivového oleje. Nebudete cítit žádnou chuť, ale pomůže Vám to lépe vstřebat zdravé prvky z mrkvové šťávy.

7. Pokud jsou Vaše oči po celém dni podrážděné, můžete použít šťávu z aloe vera místo obyčejných očních kapek. Nejdříve se však poraďte se svým lékařem před použitím tohoto přírodního prostředku.

8. Když se Vaše oči cítí unavené, omyjte je teplou vodou.

9. Snažte se nekoukat na obrazovku počítače, televize nebo smartphonu nejméně 2 hodiny před spaním.

10. Vyzkoušejte toto indické cvičení pro oči. Pomůže to Vašim očím a Vaší mysli zůstat soustředěnými.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Posaďte se směrem k malému stacionárnímu objektu umístěnému v otevřeném prostoru (například ke svíčce). Zaměřte oči a celou svou pozornost na danou věc (svíčku). Snažte se nemrkat. Měli byste se snažit držet pevný a detailní obraz objektu ve Vaší mysli a paměti.

Pak zavřete oči a zaměřte svou pozornost na prostor mezi obočím, snažte se udržet obraz objektu v hlavě co nejdéle. Dělejte to po dobu cca 10 minut.

Cílem cvičení je dosáhnout jasného obrazu něčeho, než se Vaše oči unaví.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílete se svými přáteli a rodinou :-)!