10 věcí, které se vnoučata mohou naučit od svých prarodičů. Mějte to na paměti! -
Menu

10 věcí, které se vnoučata mohou naučit od svých prarodičů. Mějte to na paměti!

Vztah mezi vnoučaty a prarodiči je velmi zvláštní. Zatímco prarodiče se chovají jako autorita a poskytují bezpodmínečnou lásku, dostanou se i k tomu, aby svá vnoučata zkazili způsobem, kterým rodiče jednoduše nemohou. Ale kromě toho, prarodiče také mají neuvěřitelný vliv.

Zde je 10 věcí, které se vnoučata mohou naučit od svých prarodičů!

1. Historie

Děti nemusí nenávidět dějiny, když se nebudou učit o historii jen ve školních učebnicích a ze starých obrazů a obrázků. Možná by bylo zajímavější se učit od někoho, kdo skutečně dříve žil. Děti mohou zjistit, jaké to bylo vyrůstat během velké hospodářské krize, nebo druhé světové války přímo od prarodičů, kteří zažili život v té době. Osobní příběhy je mnohem snazší si zapamatovat než seznamy jmen a dat z nudných knih plných textů. Jak říká Kim Bishop ze Charlotte v Severní Karolíně: „Ráda jsem slyšela o tom, jak moji prarodiči vyrůstali a jak se liší jejich dětství od toho mého!“

2. Nová sada dovedností

Během svého dospívání se mnoho seniorů naučilo dovednostem, jako je šití, zahradnictví, pečení, chov nebo dřevoobrábění. Jedná se o skvělé věci, které se dají předat vnoučatům, i přestože se běžně již ve školách nevyučují. Jedná se totiž stále o velmi užitečné schopnosti!

A prarodiče se během svého života naučili věci, které se ukázaly jako užitečné. Lauren Harrisonová z Houstonu v Texasu říká, že její babička jí pomohla naučit se, jak hospodařit s penězy. „Protože vyrostla ve Velké hospodářské krizi, naučila se babička, jak je třeba zacházet se svými financemi. Její rady mi pomohly ušetřit spoustu peněz a neutrácet zbytečně za věci, které ve skutečnosti vůbec nepotřebuji“ říká Harrison.

3. Moudrost

Vnoučata se mnohou obrátit na prarodiče v otázce života a zeptat se jich na další rady, protože často prarodiče zažívali stejný, nebo podobný zážitek – možná více než jednou. „Když jsem věděla, jak se moji prarodiči vyrovnávali s problémy v jejich životě, a věděli, že všechno zkrátka dopadne dobře, cítím, že budu v pořádku i já“.

4. Historie rodiny

Každý má ty staré černé a bílé fotky neznámých příbuzných, ale babička a děda mohou skutečně prozradit, jaké byly vztahy ve vaší rodině, a kdo jsou ti záhadní lidé. Nechte svá vnoučata zeptat se na váš rodokmen – kdo jsou jejich sourozenci, rodiče, prarodiče, tety a strýcové? Prarodiče vědí mnoho o rodinných příslušnících, o kterých vnoučata ani nevěděli, že existují. A možná právě prarodiče tak mohou sdílet i nějaké legrační příběhy o rodičích vnoučat, když byli mladí. „Je opravdu zajímavé seznámit se s lidmi, kteří žili před vámi a dělali vaší rodinu takovou, jakou ji znáte dnes,“ říká Katie Matzaová ze Shreveport, Louisiana.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJcare.com

Líbil se vám článek?

Tisk

Přírodní oleje zpomalí stárnutí pokožky a pleť krásně vyživí a hydratují

TIPY A TRIKY
Přírodní oleje dokážou hotové zázraky. Většina lidí o jejich úžasných schopnostech mnohdy ani netuší, což je velká škoda. Obrovskou pomocí…

Přírodní prevence leukémie nebo rakoviny? Mražený citron!

TIPY A TRIKY
Jednou jsem byla na návštěvě u kamarádky, která mě poslala do mrazáku pro listové těsto - ten den jsme totiž…

Jaký je správný pitný režim? Není to jenom o množství, které vypijete

TIPY A TRIKY
Pitný režim je velmi důležitý. Mnoho lidí však dělá tu chybu, že ho příliš nedodržuje. To se může následně podepsat…

Pokud budete pravidelně masírovat tzv. Gamut bod na Vaší ruce, zbavíte se všech Vašich špatných zvyků!

ZAJÍMAVOSTI
Pokud ovládáte a uvolňujete pravidelně energii přes tzv. meridiány, pak dokážete vytvořit více prostoru pro nové věci a co je…

Žena koupila 4 kontejnery a postavila si dům snů, který by byl snem nejednoho z nás

DOMÁCNOST
Chcete bydlet rychle a levně? Zkuste nápad, na který přirostl k srdci mnoha lidem. V dnešní době je čas a…

Na chalupě nás pořád otravovaly myši a nic na ně nezabíralo. Potom jsem zkusila tento geniální trik a od malých návštěvníků mám navždy pokoj!

TIPY A TRIKY
Pokud vidíme myš někde ve filmu nebo v pohádce, zdá se nám tento tvor docela milý a neškodný. Problém však…

Ocet je velmi účinný čistící prostředek! Víte ale, na co byste ho nikdy NEměli použít? Jedině tak předejdete případným škodám.

DOMÁCNOST
Jsme obrovští fanoušci toho, že máme v našem čistícím arzenálu ocet. Je skvělým prostředkem při odstraňování skvrn, osvěžení prádla, čištění…

Věděli jste, že vzhled Vaší pokožky se odvíjí od toho, co každý den jíte? Vyzkoušejte těchto 11 potravin a Vašeho krásnějšího vzhledu si všimne i okolí!

KRÁSA A MÓDA
Všichni víme, že jíst velké množství ovoce a zeleniny hraje důležitou roli nejen v celkovém zdraví, ale také ve vzhledu…

Pečení masa na banánových slupkách, potírání pánvičky bramborem- užitečné kuchyňské fígle, které ocení každá hospodyňka!

TIPY A TRIKY
Kuchyňské fígle a vychytávky se vždycky hodí a nejedna hospodyňka mi dá jistě za pravdu, že jakmile existuje možnost, jak…

15 faktů o našem světě, které Vás ohromí a zároveň vyděsí! Země je skutečně pozoruhodná planeta!

ZAJÍMAVOSTI
Už jste někdy věděli, že existuje žába, která může zabít až 10 lidí svým jedem? Nebo že je větší pravděpodobnost,…