David Hampl
14 února, 2020

Máte rádi neuvěřitelné příběhy se šťastným koncem? Pak se vám tento příběh z Nizozemska bude velmi líbit. Navíc zahrnuje hrdinství a zvířata, což je vždycky záruka skvělého povídání.

Uvězněné stádo

Tento dramatický příběh se odehrál v roce 2006 v nizozemském městečku Marrum. Několik dní bylo místo bičováno prudkými vichry v kombinaci s přívalovými dešti. Došlo ke kritickým záplavám, které ohrožovaly nejen místní obyvatelstvo, ale i zvířata. Stádo téměř sta koní uvízlo na malém vyvýšeném kopečku, který se během několika hodin stal malým ostrůvkem uprostřed zatopené krajiny. Koně byli zcela bez přístupu k potravě a vytrvale je bičoval prudký déšť. Hrozilo jim podchlazení a brzká smrt, pokud se nepodaří dostat je zpět od bezpečí. Jenže koně byli vyděšení a nevěděli si se svou mizérií rady.

Není naděje?

Úřady i neziskové organizace se několik dní marně snažily ke koním dostat nebo je nějakým způsobem nalákat na suchou zem. Bohužel nic nezabíralo a úsilí hasičů i dalších pracovníků už začalo opadávat. Jenže pak někoho napadla spásná myšlenka – co takhle oslovit milovníky koní z celé země? Snad oni si budou vědět rady s tím, jak nebohým zvířatům pomoci. A skutečně – během několika hodin se našlo celkem sedm statečných žen, které byly kvůli stádu ochotny riskovat vlastní zdraví a bezpečnost.

Šťastný konec

Hasiči pomohli vytvořit zpevněnou cestu zatopenou oblastí, aby voda dosahovala do výšky maximálně jednoho metru. Po této cestě se na svých koních vydaly statečné ženy vstříc vyděšenému a vystresovanému stádu uvězněnému na ostrůvku. S pomocí povelů a autority koní, na kterých jely, se jim podařilo stádo přimět následovat je do hlubší vody. A tak jeden po druhém koně procházeli vodou až se všichni dostali do bezpečí. A to vše jen díky statečnosti těchto sedmi hrdinek, jejichž čin připomíná památník s podkovami poblíž místa, kde se to událo.

Sdílejte článek