Domů TIPY A TRIKY 11 běžných chyb, které zpravidla děláte, když se snažíte zhubnout. Není divu,...

11 běžných chyb, které zpravidla děláte, když se snažíte zhubnout. Není divu, že se Vám to pak nedaří…

Většina lidí ví, že pokud chce zhubnout, je třeba konzumovat méně kalorií a pravidelně cvičit. Nicméně, to není vše. Mezi věcmi, které byste měli dělat, jsou také věci, které byste dělat neměli, a tyto chyby mohou zastavit, nebo dokonce zvrátit Váš pokrok.

Zde jsme pro Vás sestavili seznam těch nejběžnějších chyb, které děláte při hubnutí.

1. Nečtete informační štítky

Mnohé balené potraviny mají v dnešní době viditelné tvrzení zdraví prospěšné na přední straně balení, které Vás oklamají, abyste věřili, že jsou pro Vás skutečně dobré. Pokud však zkontrolujete výživový informační štítek, uvidíte, že většina těchto tvrzení není podložena žádnými věcnými informacemi.

2. Vážíte se příliš často

Zatímco vážení každý den nebude přímo bránit ztrátě hmotnosti, může to vést k velké frustraci. Je důležité si uvědomit, že zdravá, úspěšná ztráta hmotnosti je pomalý proces. Skutečné číslo Vaší váhy může být ovlivněno různými příčinami, jako je například přírodní kolísání hmotnosti v průběhu menstruačního cyklu, nebo narůst svalů. Když nevidíte výsledky, které chcete vidět na váze, může Vás to, zkuste si proto místo vážení měřit Vaše míry.

3. Zaměření na kardio a ignorování silového tréninku

Můžete říci, že alespoň některé cvičení je lepší než žádné. Ale pokud jste dodržovali dietu, cvičili kardio a celkově vedli zdravý životní styl, ale Vaše ztráta hmotnosti není taková, jak byste očekávali, důvodem může být nedostatek silového tréninku. Silový trénink nejen pomáhá budovat svaly, ale také zrychluje metabolismus a podporuje ztrátu tuku v oblasti břicha.

4. Zapomeňte na cukr a kalorie v nápojích

Kam dál?

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

11 šikovných způsobů, jak přivést Vaše oblečení zpátky k životu!

Ztraťte až 10 kg pouhou chůzí za neuvěřitelných 5 měsíců!

Další články