11 produktů, které jíte každý den, ale přitom v sobě skrývají nepříjemné překvapení!

Všichni víme, že velké množství sladkostí a pečiva může způsobit obezitu. A to není jediný špatný efekt, který naše oblíbené produkty mohou mít na naše tělo. Ukazuje se, že některé obyčejné potraviny, které považujeme za zdravé, mohou skutečně škodit našemu tělu.

Shromáždili jsme proto pro Vás 11 oblíbených produktů, ke kterým byste měli přistupovat opatrně.

1. Krevety

Čtěte také: Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z nás. Neobvyklá a velmi důležitá, každý by to měl znát!

Krevety jsou schopné hromadit těžké kovy, a proto je tak důležité vědět, kde byly tyto krevetky chyceny. Ze všech mořských plodů jsou krevety šampióny obsahující cholesterol. Pokud je jíte příliš často, mohou způsobit špičku hladiny cholesterolu ve Vaší krvi. Doporučuje se konzumovat krevety se zeleninou, která pomáhá Vašemu tělu zbavit se cholesterolu a snižují riziko vzniku problémů.

2. Zpracovaný sýr

Není skutečně zdravé jíst sýr, kde je každý plátek obalený v plastu. Přesně takové sýry jsou vyráběny s velkým počtem chemických přísad, které dodávají sýru svou chuť a barvu. Takže vlastně nejíte sýr, ale plast.

3. Čipsy

Většina bramborových čipsů, které si můžete koupit v supermarketu, je složena z méně brambor a více ostatních přísad, než si myslíte. Některé studie ukázaly, že většina čipsů obsahuje méně než 60 % brambor. Existuje v nich však obrovské množství soli, přísad, barviv a konzervačních látek.

4. Rýže

Rýže roste v zaplavených polích, která se obohacují anorganickým arzenem, který se z půdy po čase vymývá¨. Pokud pravidelně konzumujete rýži, zvyšujete si pravděpodobnost vzniku cukrovky, vývojových poruch, onemocnění nervového systému a dokonce i rakoviny plic a močového měchýře.

Vědci z Queensovy univerzity v Belfastu provedli několik pokusů s vařením rýže a našli způsob, jak ji učinit neškodnou. Pokud necháte rýži ve vodě přes noc, koncentrace arsenu se sníží až o 80 %.

5. Jogurt

Jogurty ze supermarketů obsahují konzervační látky, zahušťovadla, aromatizátory a jiné „zdravé“ složky a nevypadají jako klasické jogurty vyrobené z mléka s bakteriemi mléčného kvašení.

Hlavním nebezpečím je cukr a mléčný tuk. Doporučuje se konzumovat méně než 6 polévkových lžiček cukru denně. Nicméně 100 g jogurtu obsahuje až 3 lžičky!

Nežádoucí účinky jsou následující: obezita, riziko vzniku cukrovky a oslabení slinivky břišní. Průměrné jogurty jsou poměrně tučné (začínají od 2,5 % tuku) a zvyšují hladinu cholesterolu, což může způsobit mrtvici, nebo srdeční záchvat.

Přírodní jogurty jsou opravdu dobré pro Vaše tělo a je snadné si je připravit. Budete potřebovat jen mléko a suché droždí. Můžete také přidat ovoce a med, aby byl Váš jogurt ještě chutnější.

6. Horké párky a zpracované maso

Pokud v supermarketu narazíte na párky, které sestávají z 50 % masa, máte štěstí. Obvykle jsou obvykle pouze z 10-15 % masa. Mezi další složky patří kostní moučka, chrupavky, kůže, rostlinné a živočišné tuky, škrob, sójový protein a sůl. A nikdy nevíte, zda je tato sója geneticky modifikovaná, nebo ne.

Směšovače, barviva, konzervační látky a látky zvyšující chuť se obvykle přidávají také. Tyto doplňky se pak hromadí ve Vašem těle, ničí Váš imunitní systém, způsobují alergie a dokonce působí vážná onemocnění, jako je rakovina pankreatu.

Upozornění! Párky a klobásy jsou pro děti špatné! Jejich trávicí systémy nejsou schopny zpracovat tyto složité chemické sloučeniny.

Vědci z University z Glasgow tvrdí, že na základě výzkumu 260 000 žen může spotřeba minimálního množství zpracovaného masa zvýšit riziko rakoviny prsu.

7. Mlýnské sýry

Tyto extravagantní druhy sýrů, jako jsou Roquefort, Dorblu, Camembert a Brie, mají řadu užitečných vlastností: zvyšují absorpci vápníku, snižují negativní účinek UV záření, obohacují Vaše tělo bílkovinami, zabraňují dysbakterióze, zlepšují Vaše hormonální pozadí a Váš kardiovaskulární systém.

Ale měli byste si vzpomenout, že je doporučeno konzumovat méně než 50 g tohoto druhu sýra denně. Pokud překročíte normu, střevní mikroflóra bude zkažena látkou zvanou Penicillium, jež způsobí dysbakteriózu, a Vaše tělo se stane závislým na antibiotikách. Tyto sýry také zpravidla obsahují fermenty, které způsobují alergie.

Těhotné a kojící ženy by měly odstranit plesnivé sýry ze svého jídelníčku, protože jejich forma obsahuje listeriu, která může způsobit infekční onemocnění. Těhotné ženy mohou mít poté horečku a návaly zvracení. Nejnebezpečnějšími následky jsou potrat, předčasný porod, či odchylky plodu.

8. Slané krekry

Máte rádi slané sušenky? Cukrovka, mrtvice, srdeční záchvaty, obezita, ateroskleróza a Alzheimerova choroba jsou jejich velkou hrozbhou. Doporučuje se jíst méně než 1 lžičku soli denně. Jedna malá slaná krekra obsahuje 3krát větší dávku než je denní doporučená dávka. Kvůli velkému množství soli se může zvýšit krevní tlak a mohou se objevit i arteriální křeče.

9. Čokoládové cookies a brownies

Jsou to jedny z nejpopulárnějších druhů, ale mají jednu nevýhodu: jsou pokryty cukrářskými tuky namísto čokolády. Pokud budete pravidelně konzumovat tyto „čokoládové“ sušenky, pravděpodobně přiberete na váze. Tyto produkty jsou také obohaceny o trans-tuky, které vedou ke kardiovaskulárním chorobám a předčasné smrti.

10. Balené muffiny

První věcí, která by Vás měla zarazit, je jejich doba trvanlivosti. Tyto výrobky, jako koláče a muffiny, mohou být skladovány nejméně 5 měsíců bez poškození. Nic se jim nestane. Obrovská dávka tuků a konzervačních látek mění tento dezert na jed.

11. Zmrzlina

Vědci z univerzity v Gruzii provedli řadu experimentů a zjistili, že existuje spojení mezi populárními emulgátory v potravinářském průmyslu a rakovinou tlustého střeva.

Když se používají spolu zahušťovadla a emulgátory (polysorbát 80 a karboxymethylcelulóza), způsobují významné změny střevní mikroflóry, takže Vaše tělo je poté náchylné k zánětům a k rozvoji rakoviny. Polysorbát 80 se přidává do zmrzliny, aby získala lepší texturu. Jako stabilizátor a zahušťovadlo se používá karboxymethylcelulóza.

Kromě toho se zde používá mléčný tuk (ano, stejný tuk jako u jogurtu). Změní zmrzlinu na „tučnou bombu“ pro Vaše tělo. Vědci z Michiganské státní univerzity zjistili, že pokud mladiství konzumují tento přípravek během puberty, zvyšuje se riziko rakoviny prsu.

Bonus: Produkty, které mohou změnit barvu Vašich očí!

Někteří lidé si myslí, že je možné zesvětlit barvu Vašich očí pomocí produktů, jako je med, špenát, zázvor, heřmánek, atd. Předpokládá se, že Vaše oči se stanou jasnějšími za pouhé 2 týdny. Bohužel neexistují žádná vědecká fakta, která by tato tvrzení podpořila. Vše je v současnosti založeno na zkušenostech lidí.

Stále se Vám líbí některé z těchto produktů? Jaký je Váš názor na tuto záležitost? Podělte se o něj s námi a s ostatními níže v komentářích.