Domů KRÁSA A MÓDA 11 tipů a triků, které znají jen profesionální manikérky. Dokonalé nehty již...

11 tipů a triků, které znají jen profesionální manikérky. Dokonalé nehty již nemusí být pouhým snem!

Manikúra a pedikúra jsou nyní stejně běžné jako čištění zubů a kartáčování vlasů. Věříme našim manikérkám v kosmetických salonech, aniž bychom se zamýšleli nad reálnými důsledky. Nemáme totiž ponětí, jaké nebezpečí tyto jednoduché postupy mohou skrývat. Je proto třeba přijímat velmi jednoduchá opatření.

Dnes bychom se s Vámi podělili právě o důsledky některých postupů, které se zdají být na první pohled neškodné.

1. Přístroje

Nejnebezpečnějším důsledkem návštěvy nekvalitních kosmetických salónů jsou infekce. Od hepatitidy B a C a HIV k méně děsivým, ale stále velmi nepříjemným infekcím. Abyste se vyhnuli infekci, doporučují lékaři, abyste si nosili vlastní náčiní pro manikúru a pedikúru do salonů. Dále byste měli věnovat pozornost tomu, jak je místo čisté a neváhat se zeptat na čistotu nástrojů. Je to Vaše zdraví, koneckonců.

2. Odstraňování ztvrdlé kůže

Lékaři nedoporučují odstraňování ztvrdlé kůže v kosmetických salonech. Pokud máte tenkou kůži, nebo špatný krevní oběh, nástroje, které se používají, Vám mohou způsobit zranění a následnou infekci. Abyste tomu předešli, měli byste nosit boty, které nejsou příliš těsné, a používat speciální krémy, které zajistí dostatečnou hydrataci pokožky.

3. Ošetření zarostlého nehtu

Tento postup vyžaduje odborného lékaře. Manikérky v kosmetických salonech často nemají znalost ani kvalifikaci k tomuto zákroku. Špatné zacházení s nehty může vést k infekcím, které mohou být léčeny pouze antibiotiky, nebo dokonce odstraněním celého nehtu. Pokud máte tento problém, neodkládejte návštěvu lékaře.

4. Odstranění kůžičky

Kůžička chrání nehty před infekcí. Při jejich odstraňování můžete nehty nakazit, nebo zranit. V důsledku toho budou nové nehty tlusté, bezbarvé, nebo dokonce zrohovatělé. Takže místo krásné manikúry budete mít ošklivé nehty. Lékaři nepodporují odstraňování kůžičky. Jediné, co lze udělat, je změkčení kůžičky a její zatlačení speciálními čistými nástroji.

5. Vyčistěte prostor pod nehty


Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články