David Hampl
6 listopadu, 2019

Šikana je ve školách stále častější. To, v co přerůstá nyní, to už nemá obdoby. Ano, šikanovalo se i dříve, ale šlo spíše jenom o slovní inzultace a krádež svačiny. Dnes je tomu jinak. Ti, kteří šikanují nemají problém ani s fyzickým napadením. A to nemluvíme o podražených nohou, ani o facce. Jde o něco zcela horšího.

Žák skončil v nemocnici

To, co se přihodilo šestnáctiletému chlapci, to nemá obdoby. I on se stal terčem šikany. Bohužel takové, kterou by nikdo na vlastní kůži zažít nechtěl. Šestnáctiletý Jan se stal obětí agresora a pravděpodobně bude mít trvalé následky. Po tom, co si ho agresor vyhlédl skončil v nemocnici. Nikoliv na klasické prohlídce, ale na nemocničním lůžku.

Výčet zranění je horší než po autonehodách

Lékaři se shodli na jednom. Stav, ve kterém byl chlapec přivezen byl mnohdy horší, než v jakém jsou pacienti přivezení z vážných autonehod. Už to celkem jasně vypovídá o tom, jak Jan skončil. Výčet zranění je skutečně alarmující. Jsou to odřeniny a pohmožděniny po celém těle. Je to několik tržných ran. Dále je to také několik zlomenin, včetně zlomeniny kosti lebeční. A to nejhorší – možné poškození mozku a trvalé následky. Aktuálně je v umělém spánku a lékaři se snaží udělat vše proto, aby minimalizovali dopad jeho devastujících zranění.

Do všeho se vložila nejenom škola, ale i policie

Vzhledem k následkům, které Jan má je jasné, že se do všeho vložila nejenom škola, ale také policii. Ta začala celou věc vyšetřovat a zná jméno pachatele. Ostatně zná ho celá škola, jelikož se jedná o takzvanou známou firmu. To, co tento chlapec nyní udělal už přesáhlo všechny meze.

Rodiče chtějí od školy vysvětlení

Jakmile došlo k této události, obrátila se řada rodičů na školu s požadavkem na vysvětlení. Ukázalo se, že je šikanováno mnoho dětí a škola o tom věděla, ale neřešila. Důsledkem toho byl tento incident, na který dost možná šestnáctiletý chlapec doplatí životem. Rodiče chtějí po škole vysvětlení, jelikož jsou přesvědčeni o tom, že vina je částečně i na její straně. Souhlasíte? A také znáte případy šikany ze svého okolí?

Sdílejte článek