16ti letý Jan se stal obětí šikany, která se zvrhla a on skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Tohle by si měl přečíst každý rodič -
Menu

16ti letý Jan se stal obětí šikany, která se zvrhla a on skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Tohle by si měl přečíst každý rodič

Šikana je ve školách stále častější. To, v co přerůstá nyní, to už nemá obdoby. Ano, šikanovalo se i dříve, ale šlo spíše jenom o slovní inzultace a krádež svačiny. Dnes je tomu jinak. Ti, kteří šikanují nemají problém ani s fyzickým napadením. A to nemluvíme o podražených nohou, ani o facce. Jde o něco zcela horšího.

Žák skončil v nemocnici

To, co se přihodilo šestnáctiletému chlapci, to nemá obdoby. I on se stal terčem šikany. Bohužel takové, kterou by nikdo na vlastní kůži zažít nechtěl. Šestnáctiletý Jan se stal obětí agresora a pravděpodobně bude mít trvalé následky. Po tom, co si ho agresor vyhlédl skončil v nemocnici. Nikoliv na klasické prohlídce, ale na nemocničním lůžku.

Výčet zranění je horší než po autonehodách

Lékaři se shodli na jednom. Stav, ve kterém byl chlapec přivezen byl mnohdy horší, než v jakém jsou pacienti přivezení z vážných autonehod. Už to celkem jasně vypovídá o tom, jak Jan skončil. Výčet zranění je skutečně alarmující. Jsou to odřeniny a pohmožděniny po celém těle. Je to několik tržných ran. Dále je to také několik zlomenin, včetně zlomeniny kosti lebeční. A to nejhorší – možné poškození mozku a trvalé následky. Aktuálně je v umělém spánku a lékaři se snaží udělat vše proto, aby minimalizovali dopad jeho devastujících zranění.

Do všeho se vložila nejenom škola, ale i policie

Vzhledem k následkům, které Jan má je jasné, že se do všeho vložila nejenom škola, ale také policii. Ta začala celou věc vyšetřovat a zná jméno pachatele. Ostatně zná ho celá škola, jelikož se jedná o takzvanou známou firmu. To, co tento chlapec nyní udělal už přesáhlo všechny meze.

Rodiče chtějí od školy vysvětlení

Jakmile došlo k této události, obrátila se řada rodičů na školu s požadavkem na vysvětlení. Ukázalo se, že je šikanováno mnoho dětí a škola o tom věděla, ale neřešila. Důsledkem toho byl tento incident, na který dost možná šestnáctiletý chlapec doplatí životem. Rodiče chtějí po škole vysvětlení, jelikož jsou přesvědčeni o tom, že vina je částečně i na její straně. Souhlasíte? A také znáte případy šikany ze svého okolí?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Vyděšený pes po nehodě nechce opustit zraněného majitele, potom hasič…

Muž jel ve svém voze ještě se svým pesem. Najednou muž ztratil kontrolu nad svým autem a došlo k nehodě. Ta…
ZE ŽIVOTA

102 letá babička se nemohla kvůli zdraví zúčastnit svatby své…

Svatba je velmi výjimečnou událostí. A to nejenom pro ženicha a nevěstu, ale také pro všechny svatebčany. O to více…
ZE ŽIVOTA

Starší babička neměla v obchodě u pokladny dostatek peněz, v…

I přesto, že žijeme v době, kdy každý má všeho dostatek, ve skutečnosti to může být úplně jinak. Žijí mezi námi…
ZE ŽIVOTA

Kočka se vkradne do postele nemocného dítěte. To, co tam…

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata…
ZE ŽIVOTA

Zdá se, že není cesta zpět: nádherná slavná herečka se…

Vypadá to, že osud si nevybírá. Mnohdy může postihnout i toho, komu se v profesním životě daří a kdo je velmi…
ZE ŽIVOTA

Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů…

Zácpa je nepříjemná věc, ale rozhodně by se neměla podceňovat. O to horší je to v tom případě, kdy ji podcení…