17letá matka se rozhodla obětovat život svému dítěti

Většina dívek v sedmnácti letech řeší střední školu, první lásky a maturitní ples. Jenni Lake měla ovšem zcela jiné starosti. V tomto věku totiž stejně jako mnoho jiných dívek otěhotněla. Mělo to ale jeden velký háček. Musela se rozhodnout, jestli dá přednost vlastnímu životu, anebo životu svého dítěte. Většina matek by se nejspíš rozhodla jinak, ale ona se rozhodla pro dítě.

Největší rozhodnutí jejího života

Své dítě porodila měsíc před osmnáctými narozeninami. Velmi dobře ale věděla, že mladá maminka z ní nikdy nebude. Ještě před těhotenstvím šla Jenni k lékaři kvůli silným bolestem hlavy. Až do té doby to byla veselá, šťastná a zamilovaná dívka, které nic nescházelo. Lékaři pro ní ovšem měli zdrcující zprávu. Ukázalo se, že má na mozku nádor a trpí rakovinou. Začala proto s léčbou. Poté se ale dozvěděla, že je těhotná a musela se rozhodnout.

  • Buď bude pokračovat v chemoterapii, přijde o dítě a bude mít možná šanci dál žít.
  • Anebo skončí s léčbou a dá život zdravému dítěti.

Dar života

Jenni se nečekaně rozhodla, že obětuje vlastní život za zdraví svého dítěte. Úspěšnost její léčby nebyla jistá, a proto se rozhodla s ní skončit a věnovat poslední měsíce života dítěti. Od chvíle, kdy se tak rozhodla, začal pro ně oba závod s časem. Těhotenství v pořádku přežila a porodila naprosto zdravé a krásné miminko. O týden později sama zemřela.

Rodina se nyní samozřejmě potýká s protichůdnými emocemi a zajisté řeší mnoho potíží s péčí o novorozence. Na jednu stranu je velké štěstí, že mají v rodině nový život, který má vše před sebou. Na druhou stranu se potýkají s obrovským žalem ze ztráty milované dcery. Její rozhodnutí bylo vskutku neuvěřitelné. Většina 17letých dívek by to jistě neudělala. Její dítě teď může vyrůstat s pocitem, že jeho maminka byla silná a dospělá žena, která pro něj obětovala vše, co měla.