20 + 1 opravdu brilantních čisticích triků, s nimiž se váš domov...

20 + 1 opravdu brilantních čisticích triků, s nimiž se váš domov bude lesknout

Před nedávnem jsme vám přinesli článek o skvělých tricích, jak se zbavit prachu v domácnosti. Pokud jste ho ještě nečetli, můžete tak udělat zde. Také jste mohli číst io tricích, jak si vyčistit domácnost bez chemikálií. Pokud jste tak neučinili, přečíst si můžete tento článek i zde.

Určitě mi dáte za pravdu, že je docela dobrý pocit, když máte v domácnosti řád. Musím se však přiznat a doufám, že nebudu jediná, mnohokrát se nám nechce a k úklidu můžeme mít dokonce i odpor. Já osobně už nemohu uklízet v sobotu, protože to tak bylo celé mé dětství a už jsem na to prostě alergická. Raději trávím víkend jinak.

Dnes jsem si pro vás připravila některé důmyslné triky, které vám při úklidu pomohou. Možná budete překvapeni, o kolika jste dodnes ani jen netušili. Pokud byste chtěli podobné inspirace, stačí kliknout sem.

lesklé kohoutky

cistiacehacky2-1Postačí, když papírové utěrky nebo i malé hadříku namočíte do octa a přiložíte na kohoutek. 30 až 40 minut bude klidně stačit. Vodní kámen bude pryč a kohoutky se budou lesknout jako nikdy předtím.

Znovu bílá vana

cistiacehacky3Namočte vatu v save nebo bělící prostředky na prádlo a přiložte je na zašlé místa ve vaně. Nechte působit přes noc a následně opláchněte.

odstraňování rzi

cistiacehacky4

Pokud se chcete zbavit rzi, rozřeže citron na polovinu a jednu polovinu ponořte do soli. Pak už jen stačí potřít rezavé plochy, nechat působit a opláchnout.

lesklá vana

cistiacehacky5Naplňte vanu s horkou vodou a přidejte trochu kyslíkového bělidla. Nechte vanu přes noc ošetřené. Ráno bude vaše vana vypadat jako nová.

Mýdlové skvrny v sprchovém koutu

cistiacehacky6Častokrát se na skle v sprchovém koutě usadí mýdlo a katastrofa nastává, pokud si to nevšimneme. Mýdlo ztvrdne a pak se dost těžko odstraňuje. Pokud se i vám přihodila taková situace, stačí, když skvrny zničíte pomocí tvrdého štětce, např. na barvu a pomocí jakéhokoli čisticího prostředku na sklo.

Čištění žulových desek

cistiacehacky7Žulové desky lze snadno vyčistit pomocí teplé vody a jemného čisticího prostředku. Případně můžete vyzkoušet tento roztok. Jen smíchejte 2 šálky teplé vody, 1/4 šálku lihu a 5-6 kapek prostředku na nádobí.

Čištění dlaždic a kachliček

cistiacehacky8Jednoduchý způsob, jak odstranit skvrny od vody a plíseň z dlaždic, je použití jedlé sody.

čištění dřezu

cistiacehacky9Začněte tím, že mokrý povrch dřezu posypete trochou jedlé sody. Poté pomocí čistící houbičky namočené v peroxidu jemně přetírejte dřez. Za pár minut jsou všechny skvrny a zašlé zářezy pryč.

čistá mikrovlnka

cistiacehacky10Opravdu ověřený trik, který funguje na 100%. Do mikrovlnky vložte polovinu citronu nebo vymačkanou šťávu. Zapněte ji přibližně na jednu minutu. Pak už jen stačí nečistoty otřít.

čistá trouba

cistiacehacky11

Udělejte si čistící pastu z 1 šálku jedlé sody, 1 lžíce tekutého mýdla a vody. Pasta by měla mít konzistenci jako husté těsto na palačinky. Směs naneste rovnoměrně na troubu a nechte působit co nejdéle, klidně i přes noc. Pak dočistěte.

plynový sporák

cistiacehacky12Stačí když smícháte jedlou sodu, peroxid vodíku a vodu. Pastu nechte působit 10-15 minut a pomocí čisté utěrky otřete. Sporák bude jako nový.

Prkénko

cistiacehacky13Pokud se chcete zbavit nečistot z prkénka, stačí když ji vyčistíte pomocí citronu a soli.

Skvrny na koberci

cistiacehacky14Nejdříve si vytvořte čistící prostředek, a to pomocí 1 dílu octa a 2 dílů vody. Utěrku namočte v roztoku a aplikujte na skvrny. Přes skvrnu dejte utěrku a po dobu cca 30 sekund přes ni procházet horkou žehličkou.

Leštění nerezu pomocí mouky

cistiacehacky15Nejdříve nerezový povrch vyčistěte jako obvykle. Pak nasypte mouku a jemně a pokračujte v čištění. Mouku odstraňte hadříkem.

 Buben na pračce

cistiacehacky16

Občas je dobré vyčistit i vnitřek pračky, a tedy buben. Vytvořte si směs vody, jedlé sody a octa. Zvláštní pozornost byste měli věnovat gumovému těsnění těsně u dvířek.

Skvrny na sedačce

cistiacehacky17Na skvrnu nasypte jedlou sodu a nechte působit přibližně 20 minut. Pak sedačku jemně dočistěte kartáčem a vysajte. Můžete použít i speciální hadici s kartáčkem, kterou máte na vysavači.

kožený nábytek

cistiacehacky18
Kožený nábytek skvěle vyčistíte pomocí krému na boty. Použít jej můžete na sedačky, taburety, židle a podobně.

obrazovky

cistiacehacky19Obrazovky zbavíte prachu pomocí kávových filtrů. Vyzkoušejte a uvidíte sami.

spálené nádobí

cistiacehacky20Pánve budou vypadat jako nové, pokud do nich nalijete ocet a přivedete k varu. Nechte vařit asi 10-15 minut a nakonec přidejte jedlou sodu. Dočistěte hadříkem.

Pánve a hrnce

cistiacehacky21

Nasypte na pánev sůl a důkladně ji rozetřete pomocí surového bramboru. Pak opláchněte čistou vodou a vysušte. Na pánev pak vylijte malé množství oleje a vetřete do povrchu pomocí papírové utěrky. Pánev dejte na nejmenší plamen a nechte ho tam po dobu asi 20 minut, aby se olej vsákl do povrchu. Dávejte si pozor, aby vám hrnec neshořel

Tisk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články