Domů TIPY A TRIKY 22 Jednoduchých pravidel etikety, jež byste měli znát, pokud chcete ostatní oslnit...

22 Jednoduchých pravidel etikety, jež byste měli znát, pokud chcete ostatní oslnit Vašimi způsoby!

Dnes mnoho lidí považuje etikety za zbytečné a zastaralé. Zásluhou dobré mravy však není slepé sledování stovek malých pravidel a formalit, ale především respektování ostatních lidí bez ohledu na to, kdo jsou. Jak řekl Jean de La Bruyère, francouzský filozof a moralista: „Je zdvořilý, že je schopen mluvit a jednat tak, aby nás ostatní lidé neobtěžovali.“

Bright Side shromáždilo několik jednoduchých jídelních pravidel, které se budou řídit při setkání s přáteli. Pokud se budete řídit těmito pravidly, budete se na každou událost cítit jistě a lidé, s nimiž se budete setkávat, vás budou považovat za hezké a zdvořilé osoby.

Pravidla etikety na oficiálních recepcích a banketách

  • Místa pro hosty. Pokud není plán k sezení, hosté by měli počkat, dokud hostitel události neukáže své sedadla. V tradičním uspořádání místa k sezení sedí hostitel události v čele stolu, místa přímo vedle nich jsou pro nejčestnější hosty a mladí lidé s dětmi sedí na druhém konci.
  • Dámy sedí nejdříve u stolu a muži zůstávají stát, dokud se dámy neusadí. Muži pomáhají ženám posadit se a posunout židle ven.
  • Ti, kdo jsou pozdě, nemají nechat každého, aby čekal déle než 20 minut. Pokud jste pozdě, omluvte se a připojte se k rozhovoru (aniž byste se dostali do podrobností o tom, proč jste pozdě).
  • Pokud nemůžete pít některé nápoje nebo jíst určité potraviny kvůli vaší stravě nebo zdravotnímu stavu, neříkejte jim o tom, že nepoškodí hosty události. Prostě jíst tyto potraviny.
  • To může znít překvapivě, ale párátka by měla být v koupelně a nikoli na stole. Můžete použít párátko nebo oční kapky, opravit vlasy nebo make-up a další části vašeho těla pouze v koupelně.

Jak používat příbory

  • Pokud náhodou spustíte vidličku nebo lžíci, nechodíte pod stůl a hledáte ji. Požádejte číšníka nebo hostitele události o získání nového.
  • Příbory, které jste začali používat, by se neměly dotknout stolu.
  • Můžete jej umístit pouze na stranu talíře, ale ne na ubrus.

Kam dál?

Ušetřete stovky měsíčně a přesto si užívejte čistotu svého domova! Babiččin trik, který nikdy nezklame!

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

Trápí vás bolest kolen? S těmito triky se jí snadno a rychle zbavíte!

Tak toto je neuvěřitelné! Kate Middleton dokáže vytvořit pokaždé nový outfit a to i při nošení stejného oblečení! Jak to jen dělá?

Další články