3 jednoduché způsoby, jak dostat zvířecí chlupy z oblečení

Každý z nás miluje svého mazlíčka. Jejich chlupy na každém kroku ale jistě nemilujete. Jestli máte chlupáče doma, jistě máte jeho chlupy na oblečení, pohovce i v posteli. Než prádlo hodíte do pračky a sušičky, měli byste vykartáčovat chlupy alespoň z nejhoršího, abyste si nezničili pračku nebo sušičku na prádlo. Potom můžete využít jednoduché metody, které zachrání vaše oděvy.

Zbavte se chlupů před praním

Na odstranění chlupů z oblečení před praním můžete použít jednu ze tří metod. Použít můžete obyčejnou suchou houbu. Postačí vám kuchyňská houbička, kterou již nebudete používat na nádobí. Hrubou částí houbičky přejeďte oblečení nebo jiný povrch. Dělejte to venku nebo nad odpadkovým košem. Jestli chlupy či vlasy nepůjdou odstranit jednoduše, můžete zkusit vlhkou houbu.

Druhou možností jsou speciální válečky na nečistoty. Máte-li doma mazlíčka, jistě tyto válečky máte doma. Poslední (trochu netradiční) metodou je použití napařovače oděvů. Teplo a vlhko uvolní zachycené vlasy a chlupy, takže bude potom mnohem jednodušší je odstranit při praní. Výhodou je, že napařovač můžete bezpečně použít i na jemné látky, jako je vlna nebo samet.

Čtěte také: Zubní kámen vám pomohou odstranit vlašské ořechy

Pixabay

Odstraňte chlupy z oblečení v pračce a sušičce

Před samotným praním hoďte prádlo na 10 minut do sušičky. Zapněte cyklus s nízkou teplotou a po 10 minutách prádlo zkontrolujte. Potom vyčistěte lapač vláken. Další možností, kterou můžete pro odstranění chlupů a vlasů použít, je obyčejná aviváž. Odměřte si správné množství prostředku podle návodu a nalijte ji do dávkovače na aviváž.

Využít můžete také bílý ocet, který nalijete přímo do pračky před praním. Odměřte si ½ šálku (120 ml) bílého octa, nalijte ho do dávkovače na aviváž a pračku zapněte. Místo bílého octa můžete použít také jablečný ocet, který bude mít stejné účinky. Nezapomeňte zkontrolovat, jestli můžete použít do své pračky ocet, protože do některých spotřebičů se používat nesmí.

Zajímavá metoda praní chlupatého prádla

Vložte 1 až 2 kusy vlhčených ubrousků do sušičky jako lapač statické elektřiny. Před zapnutím pračky vložte ubrousky do sušičky společně s mokrým prádlem. Jestli máte málo prádla, postačí vám jeden ubrousek. Místo ubrousků můžete přidat od sušičky také 3 až 6 kuliček vlny, které budou ekologickou variantou této metody. Můžete si jednoduše koupit kuličky z vlny na odličování, které najdete v každé drogerii.

V polovině sušení byste měli vyčistit lapač vláken. Filtr bude plný žmolků z prádla, ale zachytí se na něm také vlasy a zvířecí chlupy. Sušičku zastavte, jakmile dosáhne poloviny cyklu. Vytáhněte filtr a vyčistěte ho. Potom ho vraťte zpět a nechte sušičku, aby dokončila svou práci. Díky tomu bude spotřebič fungovat správně a vy budete mít suché a čisté prádlo bez žmolků, vlasů a chlupů.

Pixabay

Nakonec nezapomeňte vyčistit pračku a sušičku

Po vyprání se musíte soustředit ještě na svou pračku a sušičku, protože v ní chlupy a vlasy zůstanou. Spusťte jeden cyklus praní naprázdno. Pro hlubší čištění byste měli zvolit teplejší program na své pračce. Jestli máte možnost, nastavte také možnost „extra máchání“. Následně otřete buben pračky a sušičky, jestli tam zůstanou vlasy a zvířecí chlupy.

Na vyčištění pračky od vlasů můžete použít také vysavač. Použijte měkký kartáčový nástavec na vysavači a vysajte všechny vlasy, které zůstaly v pračce a sušičce. Je to velmi rychlý a jednoduchý způsob, jak si udržet dokonale čistou pračku se sušičkou. Nezapomeňte nechat dveře obou přístrojů otevřená, aby mohla větrat nebo je otřete suchým hadříkem. Díky tomuto postupu budete mít za každých okolností čistou pračku se sušičkou, ale také se zbavíte chlupů a vlasů, které vás zajisté trápí.

Zdroj: wikihow.com