3 jednoduše geniální beauty triky, které musíte vyzkoušet

Ženy a dívky neváhají utratit nemalé peníze, aby vypadaly jako ze žurnálu. Tak schválně, kolik peněz utratíte měsíčně za všechny ty kosmetické „nezbytnosti“, které prostě nutně potřebujete? Asi raději nepočítáte, že? A přitom krásná a pěkně upravená můžete být i za pár korun. Není všechno zlato, co se třpytí. Drahé kosmetické přípravky nejsou zárukou skvělých výsledků. Existují přitom mnohem efektivnější a taky podstatně levnější kosmetické vychytávky. Inspirujte se naším článkem, nebudete litovat.

Nemusíte hned běžet do drogérie. V kuchyni a spíži najdete hotové zázraky

Kosmetické přípravky nejsou nic jiného než chemický koktejl, a to mnohdy i v případě, že se výrobek tváří jako 100% Bio. Taková je realita. Pokud chcete opravdovou Bio kvalitu, budete muset sáhnout pořádně hluboko do kapsy, nebo si to své „Bio“ prostě vyrobíte samy. Skvělé je, že to není žádná věda, takže se ničeho nebojte a dejte se do práce!

Jaké jsou výhody domácích kosmetických přípravků?

1. Naprosto jednoduchá příprava

Čtěte také: Stravovací návyky po čtyřicítce vyžadují změnu. Začněte s celozrnnou stravou, ořechy a luštěninami

2. Naše beauty tipy jsou vyrobeny z běžně dostupných surovin

3. Jsou levné

4. Opravdu fungují!

Jak se říká: „V jednoduchosti je krása“. V tomto případě to platí dvojnásob.

Okurka trochu jinak

Přikládání plátků okurek na unavené oči zná asi každý včetně mužů. My vám ale prozradíme, jak posunout okurkové obklady ještě o úroveň výš. Výsledek pocítíte téměř okamžitě! Budete potřebovat jen okurku a formičku na led. Okurku oloupejte a rozmixujte. Přidejte lžíci vody a směs rozdělte do formičky na led. Nechte zmrazit. Okurkové ledové kostky jsou skvělé na tmavé kruhy pod očima, zklidňují unavené oči a zmírňují otoky.

Poškozené vlasy zachrání kokosovo-medová maska

Suché, nezdravě vypadající vlasy nemusíte hned stříhat, nebo utrácet nehorázné peníze za předražené masky na vlasy. Stačí si koupit za studena lisovaný kokosový olej a med. 4 lžíce kokosového oleje ohřejte na 20s v mikrovlnce. Přidejte dvě lžíce medu a promíchejte. Směs aplikujte na suché vlasy a nechte 40 minut působit. Potom důkladně umyjte. Masku si dopřejte minimálně jednou za týden.

Vyrobte si vlastní depilační vosk

Domácí depilační vosk je bez chemických látek a navíc se s ním i skvěle manipuluje a některé ženy mají pocit, že depilace přírodním voskem méně bolí. K jeho výrobě potřebujete ¼ hrnku citrónové šťávy, ¼ hrnku vody a dva hrnky cukru. Směs asi 5 minut zahřívejte na pánvi, dokud se nerozpustí a nezkaramelizuje. Když zavaří, přelijte ji do jiné nádoby. Výsledná hmota má krásně zlatavou barvu. Hmotu neustále míchejte, dokud nezchladne. Bude se natahovat jako mozarella. V této konzistenci je hmota připravená k použití.