Existují závažné nevýhody mrazu, takže pokud nechráníme čelní sklo našeho vozu, může se na něm snadno vytvořit ledová krusta. Pokud nechcete trávit dlouhé minuty venku v mrazivém počasí poškrábáním okna, jsou zde tři šikovné a jednoduché tipy, jak rychle rozmrazení dokončit. Nebudete tak muset k autu chodit o deset minut dříve, než chcete skutečně vyrazit. Tyto tři triky zahrnují:

  • denaturovaný ethylalkohol,
  • octový roztok,
  • pěna na holení a stelivo pro kočky.

Denaturovaný ethylalkohol je velkým pomocníkem

Naplňte stříkací láhev dvěma dávkami alkoholu a jednou dávkou vody. Pořádně protřepejte a nastříkejte na čelní sklo. Po několika sekundách se ledová vrstva snadno odrazí a budete ji moci snadno a velice rychle odstranit. Celý proces odstranění tak bude trvat jen pár minut, které tomu rozhodně věnovat nejen můžete, ale dokonce i musíte. Jinak jednoduše neodjedete. Tento přípravek a jiné, speciální na tento problém seženete během zimní sezóny v jakémkoli obchodě.

Octový roztok

Dalším rychlým a snadným způsobem, jak se rychle zbavit ledu na skle u auta, je jednoduše ocet. Pokud doma nemáte denaturovaný alkohol, vezměte si také ocet. Smíchejte tři dávky octa s jednou dávkou vody, roztok nalijte do lahve s rozstřikovačem a poté naneste na čelní sklo. Může dojít k vyfouknutí a následnému odmrazení. Vyjeďte do práce nebo na nákup ráno bez zbytečných průtahů a užijte si své ráno o trochu více. Navíc nebudete muset zbytečně stát na mrazu.

Pěna na holení a stelivo pro kočky

Někdy se pára uvnitř může také změnit na vrstvu ledu, takže musíte seškrábnout nejen studenou vrstvu zvenčí, ale také zevnitř. Pokud předešlou noc aplikujeme na vnitřek čelního skla pěnu na holení, ráno nezmrzne, ani když na palubní desku v malé krabičce umístíte stelivo pro kočky. To absorbuje vlhkost uvnitř, takže na okně nebude nic zamrzat.

Sdílejte článek