David Hampl
20 října, 2019

Zarůstající nehty jsou velice nepříjemným problémem, který trápí mnoho lidí. Nejenže nevypadají na pohled vůbec hezky, ale jsou také nepříjemné a bolestivé. Potíže jsou pak s jejich stříháním, ale i s obyčejnou chůzí a s nošením bot. Další věcí je, že zarostlé nehty nohou po poranění kůže způsobit infekci. Pokud hledáte způsob, jak se tohoto problému zbavit, máme pro vás tři velice účinné tipy, které vám zajisté pomohou.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku se také někdy nazývá jako tea tree olej. Je to v kosmetice velice ceněná látka, která dokáže léčit záněty a desinfikovat. Na zarostlé nehty se používá z důvodu, aby minimalizoval riziko zánětu, zmírnil otok, který je u této komplikace velice častý, a aby zjemnil pokožku. Měkká kůže půjde mnohem snadněji odstřihnout a díky absenci zánětu pro vás úprava nehtu nebude příliš bolestivá ani nepříjemná.

Jablečný ocet

Druhou přírodní a velice účinnou látkou, která vám může pomoci, je jablečný ocet. Napusťte si do lavoru teplou vodu a do ní přilejte středně velkou sklenici jablečného octa. Nechte působit přibližně 10 až 15 minut. Jablečná ocet zamezuje vzniku infekce a stejně jako olej z čajovníku dokáže zjemnit a změkčit kůži. S jeho pomocí bude uvolnění nehtu a odstřižení mnohem snadnější a především výrazně méně nepříjemné.

Ústní voda

Poslední přípravek je velice netradiční, ale zato vysoce účinný. Ústní voda má výborné desinfekční účinky a proto se skvěle hodí jako první pomoc při zarůstajících nehtech. Velkou výhodou je, že ji má většina lidí běžně doma a není třeba ji shánět. Abyste ústní vodou neplýtvali poléváním, naneste ji na tampón nebo kousek vaty, ten přiložte na postižené místo a nechte několik minut působit. Po chvíli pomocí nůžtiček, pinzety a jiných nástrojů zkuste zarostlý nehet odstřihnout. Ústní vodu můžete použít i jako desinfekci namísto kysličníku v případě, že po odstranění bude nehet krvácet.

Sdílejte článek