Pouze 3 % žen vědí o tomto perfektním triku do domácnosti. Patříte k nim i Vy? My si bez něj už nedokážeme představit život!

Nedávno mi přítelkyně ukázala zajímavý trik. Věděli jste, že cibule je perfektním pomocníkem nejen v kuchyni, ale i v dalších velmi podstatných a důležitých aspektech Vaší domácnosti a běžného života? Kromě toho, že je to lék na různé neduhy, má cibule i množství vlastnostní, které na světě znají pouze 3 % žen.

1[hana-code-insert name=’google‘ /]Ostrá kamarádka

Vlastnosti cibule jsou známé staletí po celém světě. Kromě toho, že cibule dokonale a okamžitě odstraňuje karbonové usazeniny z hrnců, pánví a grilů, dokáže i mnoho jiného. Při špinavých hrncích však platí, že pokud je posypete sodou a pak pořádně vydrhnete nařezanou cibulí, všechno bude pryč. Včetně ohořelého zápachu, který se po vyčištění čisticími prostředky zvykne nadále držet v hrncích. Výsledek „cibulového“ čištění jen opláchněte vlažnou vodou a výsledkem budete okouzleni.

2Přírodní odstraňovač skvrn

Cibulová šťáva je schopna odstranit skvrny od potu z oblečení. Naneste šťávu na skvrnu, nechte oblečení alespoň hodinu odstát a poté ho dejte prát jako obvykle. Po nepříjemných žlutých skvrnách pod pažemi nebude ani stopy.

Zabiják nepřátel

Cibule je také mocný nástroj v boji proti komárům, mravencům a jinému obtížnému hmyzu. Nalijte do misky vodu a vložte do ní kroužky cibule. Položte na to správné místo a uvidíte, že hmyz se bude od vás držet co nejdále.

3Čistič bot

Máte na botách skvrny nebo fleky, které nejdou vyčistit? Cibule je účinným čističem nejen na tkaniny a umělá vlákna, ale dokonce i na kožené boty. Vyčistí dokonce i odolné skvrny od trávy. Aplikujte cibulovou šťávu podobně jako při čištění skvrn od potu. Trochu podrhněte znečištěné místo a nechte chvíli působit. Vaše boty budou jako nové.

4Dezinfekce

Vzhledem ke své antibakteriální vlastnosti je cibule velkým pomocníkem po štípnutí hmyzem. Pokud jste na chatě a uštkne Vás včela, vosa nebo jiný dotěrný hmyz, překrojte cibuli na polovinu a přidržte na místě vpichu. Zmírní zánět, dezinfikuje a ošetří pokožku. Je možné, že pokud jste alergik, zabrání i výsevu lokální alergické reakce.

5[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Na zdraví!

Už naše babičky znaly zázračné účinky cibulového odvaru při bolestivém hrdle, angíně nebo i obyčejném nachlazení. Jak takový odvar připravit? Nekrčte nos a vyzkoušejte to. Nařežte cibuli na kolečka a zalijte ji horkou vodou. Nechte louhovat 1-2 minuty a potom oslaďte medem a ochuťte citronem. Vynikající čajík je na světě!

6Kosmetická pomůcka

Léčivé vlastnosti cibule, především však cibulové šťávy, nedokázal ještě nikdo spočítat. Z čerstvé cibule jsou nejlepší a nejúčinnější masky na pleť. Škoda, že málokterá žena si ji natře na obličej. Většina totiž znechuceně krčí nos už jen při myšlence, že by se měla ponatírat smradlavou a ostrou cibulí. Pro mastnou pleť či pokožku trápící akné však neexistuje účinnější lék. Cibule perfektně zničí veškerý maz, kůže zůstane na delší doba suchá a zanícené hnisavé vyrážky zmizí.

7Silné a husté vlasy

Pokud jste si někdy v drogerii všimli řady šamponů z přírodních výtažků víte, že nemohl chybět šampon z cibule. Cibule totiž odstraňuje lupy, dodává vlasům objem, jaký Vám nedá žádný šampon z chemickým složením a stimuluje růst nových vlasů. Takový šampon však budete v drogerii hledat marně. Stačí, když si ho zdarma připravíte doma – z obyčejného odvaru z cibulových slupek, ve kterém si pak dobře vymáčíte hlavu. Následně opláchněte a klidně umyjte Vašim vlastním šamponem. Mastnota, nulový objem, lupy, ale také padající vlasy budou po pár umytích minulostí.

Zapáchající překážka

Léčivé vlastnosti cibule většinou předčí představa následného zápachu. Pokud jste na cibulový zápach citliví, jednoduše zkuste tento trik. Zápach cibule a česneku lehce zmírníte a v některých případech i zcela odstraníte, když ji potřete vlašskými ořechy, mandlemi, případně piniovými oříšky. Nezapomínejte, že cibule je vynikající i při pečení slaných jednohubek. Slané pečené tyčinky nebo pagáčiky nejblíže namísto máku nebo kmínu posypte nadrobno nakrájenou cibulkou. Uvidíte, jak božsky budou chutnat!