David Hampl
2 prosince, 2019

Byl to hezký a také udržovaný dům. Ale jenom do doby, dokud v něm její babička bydlela a starala se o něho. Když ho následně opustila, stal se s domem pravý opak. 30 let v něm nikdo nebydlel, a to se také jasně podepsalo na tom, jak vypadá. Jak z exteriéru, tak pokud jde o interiér.

Rozhodla se, že ho zrekonstruuje

Když do domu po 30 letech přišla vnučka původní obyvatelky, doslova se zhrozila. Okolí jí říkalo, že by jo měla nechat zbořit a že by místo něho měla postavit jiný. To však nechtěla. Byl to domov její babičky a ta by rozhodně nechtěla, aby byl srovnán se zemí. A tak se rozhodla k tomu, že ho zrekonstruuje.

Bylo to náročné

Vzhledem ke stavu, v jakém dům byl, to bylo velmi náročné. Podle fotografií je celkem dobře vidět, jak tento dům vypadal, stejně jako je celkem dobře vidět, co vše se muselo udělat práce. A to včetně těch vyklízecích a bouracích. A až potom mohlo dojít k tomu, že se začalo se samotnou rekonstrukcí.

Výsledek vypadá dokonale

Mnoho lidí ženu odrazovalo a říkalo jí, že rekonstrukce bude náročná. To se sice potvrdilo, ale když tito lidé viděli výsledek, nemohli uvěřit svým očím. Ten byl skutečně dokonalý. Bylo jasně vidět, že se rekonstrukce starého domu povedla. Najednou vše vypadá, jako by šlo o krásnou novostavbu.

Interiér i exteriér

Nejenom, že došlo na velkou rekonstrukci interiéru. Nezapomnělo se také na exteriér. Díky tomu dům vypadá opravdu jako nový a moderní. Když si porovnáte stav před rekonstrukcí a po ní, jenom těžko byste uvěřili, že je to ta stejná nemovitost. Přitom stačilo mít jenom sen, plány a potom dostatek času a také píle na celkové zvelebení.

Krásné místo k bydlení

S tím, jak se tento dům proměnil, je spokojena i současná majitelka. Tedy vnučka původní obyvatelky, která nemovitost před 30 lety opustila. Nyní je z místa opět skvělý prostor pro život. Je krásný, je praktický a vyzařuje z něho něco, co zkrátka a jednoduše klasické novostavby nikdy nedokážou nabídnout.

Sdílejte článek