4 hlavní signály, že máte ucpané tepny

Kardiovaskulární onemocnění patří mezi nejčastější příčiny úmrtí. Asi každého z nás děsí představa srdečního infarktu. Vždy můžete něco udělat jako prevenci těchto potíží. Ale zároveň byste měli poznat, když přijdou do vašeho života. Prvním problémem jsou vždy ucpané tepny, a proto je musíte poznat. Existuje několik signálů, které vám tělo vysílá.

Bolesti zad

Tohle by vás asi nenapadlo, ale bolesti zad mohou být spojené s ucpanými tepnami. Jakmile se v tepnách objeví sraženiny a sníží se průtok krve v těle, dojde ke zhoršení v oblasti plotének a bederní páteře. Můžete proto cítit silnou bolest, kterou nebudete schopní ignorovat. V extrémních případech se může dokonce vytvořit i kýla, protože svaly a cévy v této oblasti nebudou fungovat správně.

Nadměrné pocení

Abnormální pocení (hlavně v noci) může být způsobeno ucpanými tepnami. Srdce se totiž musí mnohem více namáhat, aby dostalo krev do celého těla. Dostavit se může také studený pot, který je velmi nepříjemný. Nadměrné pocení je jedním z příznaků onemocnění srdce, a proto si na to musíte dávat pozor. Hlavně v případě, že zažijete několik z těchto signálů najednou.

Čtěte také: Trápí vás hemeroidy? Vyzkoušejte následující metody, které fungují

Oteklé nohy

Snížený průtok krve má i další následky, např. oteklé nohy. Mnohdy jde o první příznak, který na sobě budete pozorovat. Nejen, že budou nohy oteklé, ale také necitlivé. V takovém případě začněte ihned jíst potraviny bohaté na vlákninu a začněte s lehkým cvičením. Jestli si nejste jistí svým zdravím, okamžitě navštivte lékaře a poraďte se s ním o svém stavu.

Vypadávání vlasů

Vlasové folikuly jsou velmi citlivé na nedostatek krve bohaté na kyslík. Právě proto začnou vypadávat, jakmile se ve vašem těle objeví krevní sraženiny. Lidé, kteří více trpěli vypadáváním vlasů, se častěji stali obětí kardiovaskulární nemocí. Vědci proto dávají tyto dvě věci do souvislosti. Vždy byste se ale měli řídit také tím, jak se celkově cítíte a podle toho kontaktovat svého lékaře.

Zdroj: tudasfaja.com