4 nejčastější příznaky rakoviny vaječníků, které by měla znát každá žena. Znáte...

4 nejčastější příznaky rakoviny vaječníků, které by měla znát každá žena. Znáte je i vy?

Rakovina jako široké spektrum onemocnění je v současné době jednou z hlavních příčin úmrtí ve světě a je zodpovědna za 30% úmrtí v Kanadě, prostě více než jakákoli jiná nemoc.
Zvláště bylo odhalováno, že rakovina vaječníku má asi 2800 nových případů a bohužel dokonce 1800 úmrtí v Kanadě 22 280 nových případů a z toho 14 240 úmrtí ve Spojených státech.

Co vlastně rakovina vaječníku je?

Rakovina vaječníku je onemocnění, kdy vznikají nádory a stanou se maligními. Rakovina vaječníků je takový typ rakoviny, který je známý jako tichá zabiják. Proč tichý zabiják?
Protože se projevuje minimum příznaků a je problém s její detekcí. Dříve byla tato nemoc hlavně u žen po přechodu, ale poslední dobou jsem mnohem častěji zaznamenávaná rakovina vaječníků u žen mezi 30-40 roky.

Výzkum ve Velké Británii zjistil, že pokud se na rakovinu přijde brzo, může se tak drasticky zvýšit vaše šance na přežití, takže věnujte tomuto článku a obecně svému tělu velkou pozornost.
V současné době neexistuje žádný spolehlivý test, dokonce i krevní testy často dávají falešné výsledky. Další problém spočívá v tom, že mnoho příznaků se shoduje s dalšími onemocněními, jako je syndrom dráždivého střeva.

4 Příznaky, které mohou být příznaky rakoviny vaječníků:

1. Trvalé nadýmání

Pokud si všimnete, že se stále častěji a častěji nafouknete (často se děje více než tři týdny), kde jste nebyli předtím, mohlo by to být příznakem růstu nádorových nádorů.

2. Bolesti břicha a páteře

Všechna místa, kde můžete cítit menstruační křeče, tedy spodní žaludek, pánevní oblast a někdy i spodní část zad. Zatímco je bolest během menstruace normální, bolesti, které trvají i po ní už normální nejsou. Mohly by tak být příznaky rakoviny vaječníků.

3. Potíže s jídlem / pocit plnosti

Pokud zaznamenáte výrazný pokles vaší chuti k jídlu po dobu delší než tři týdny, poraďte se s lékařem. Zatímco to může být znamením celé řady problémů žaludku, střeva a střev, může to znamenat i rakovinu.

4. Častá potřeba močení

Pokud přijímáte pořád stejné množství tekutin, ale nouze o to dojít si na záchod je větší, nemusíte být uplně v pořádku.

Všechny tyto příznky mohou být snadno a často zaměněny s jinými problémy a jinými onemocněnímu, ale pokud se u vás tyto příznaky ukazují, bylo by dobré si opravdu dojít na vyšetření. Pokud tyto problémy neodejdou po 3 týdnech a budou přetrvávat, je opravdu možnost, že se jedná o rakovinu vaječníků.

Tisk
ZDROJhealthychecker
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyzkoušela jsem 30denní výzvu dle Gwyneth Paltrow a zde je to, co se stalo s mým tělem!

Už jste slyšeli o RSI? Jedná se o syndrom, kterým trpí většina zaměstnanců v kancelářích! Máme pro Vás však tipy a triky, jak mu předejít!

Nejprve mi spojení česneku a mléka nepřipadalo moc vábné, ale když jsem se dozvěděla o jeho zázračných účincích, změnila jsem názor!

Máte doma malé děti? Pak byste měli vědět, jak účinně zastavit krvácení z nosu! Mnoho lidí to totiž dělá stále špatně!

Trpíte často na ucpaný nos? Pak pro Vás máme jednoduché řešení, jak si rychle ulevit!

Další články