4 věci, které snižují riziko mrtvice o neuvěřitelných 80 procent!

Mozková mrtvice je velmi nebezpečná věc. Přeruší se příchod krve do mozku a postupem času začne odumírat stále více mozkových buněk. Možná jste o tom nevěděli, ale před mozkovou mrtvicí vás ochrání prevence, stejně jako u jiných onemocnění. V tomto případě musíte dodržovat čtyři základní pravidla a držet se jich po mnoho dlouhých let. Jak zlepšit své zdraví?

Léky pouze podle potřeby

Existuje mnoho lidí, kteří si berou aspiriny a léky na bolest jako lentilky. To není vůbec dobře. Vždy se poraďte se svým lékařem, protože příliš velké množství léků na bolest vám může z dlouhodobého hlediska uškodit. Ukázalo se totiž, že aspirin může zhoršit některé typy mrtvice. Proto si neberte léky, dokud se neporadíme se svým lékařem.

Dávejte pozor na svůj krevní tlak

Vysoký krevní tlak je jedním z nejdůležitějších rizikových faktorů mrtvice. Proto si na něj musíte dávat velký pozor. Krevní tlak můžete snížit hlavně tím, že budete žít zdravě. Pravidelná fyzická aktivita, málo stresu, nižší spotřeba alkoholu i kofeinu, snížení soli a zdravá strava vám rozhodně prospějí. Odborníci doporučují pravidelně kontrolovat krevní tlak také u lékaře.

Čtěte také: Meloun originálně nakrájený potěší děti a zaujme každou návštěvu

Nezapomínejte na svůj cholesterol

Každé tělo potřebuje cholesterol, ale pouze ve zdravé hladině. Jakmile budete hodně jíst tučná jídla, maso nebo sladkosti, špatný cholesterol půjde nahoru. A s ním také šance, že budete mít mrtvici. Nechte si udělat krevní testy a poraďte se svým lékařem o tom, co můžete udělat pro jeho snížení nebo udržení ve zdravé hladině.

Žádné kouření

Všichni víme, že cigarety jsou pro nás škodlivé. To ale nebrání mnoha lidem, aby dál kouřili. Jestli nemyslíte na své plíce, myslete alespoň na cévy. Kouřením si ničíte zdraví celkově, ale také zvyšujete riziko rakoviny, astmatu, cukrovky, vysokého krevního tlaku, mrtvice a infarktu. Zamyslete se nad tím a přestaňte kouřit. Budete se cítit mnohem lépe a žít mnohem déle.

Zdroj: newsitamea.gr