4 znaky toho, že se nacházíte v toxickém vztahu, ze kterého byste měli ihned utéct! Znáte to?

Náš život je sérií potkávání lidí, se kterými se poznáváme a rozcházíme pořád a pořád dokola. Někteří lidé nás uspokojují. Jiní se mohou stát problémem. Je životně důležité pochopit, s jakým druhém lidí byste měli raději trávit svůj čas.

Rádi bychom Vám popsali několik situací, kterým byste se měli určitě vyhnout!

1. Lidé na Vás žárlí a jsou k Vaší osobě kritičtí

[hana-code-insert name=’google‘ /]Nonstop kritika! Takoví lidé slyší nikoho jiného, jen sebe sama. Kritika je jejich základní instinkt, a proto kritizují to, co říkáte nebo děláte.

Žárlivost i u těch nejmenších úspěchů! Tito lidé nikdy nebudou šťastní z Vašeho úspěchu, protože si myslí, že jsou jediní, kteří si zaslouží být respektováni a chváleni. Jsou tak nejistí, že se chovají jako nepřátelé.

2. Lidé berou všechno, co děláte, za samozřejmost!

Takoví lidé berou všechno za samozřejmé a není nic, co považují za mimořádné. Uvařili jste večeři na dovolenou ne proto, že jste chtěli, aby Vaše spřízněná duše byla šťastná, ale proto, že jste to museli. I přes takovou zjevnou lhostejnost se mnozí lidé rozhodují, že si toho nevšimnou. Postavte sebe sama na první místo – je zde spousta vděčných a slušných lidí.

3. Lidé se stávají parazity

Tito lidé se vůbec nezajímají o Vaše pocity a potřeby. Dostávají vše jen díky Vám, ale stále si myslí, že nikdo si nezaslouží nic víc než právě oni. Život s takovými lidmi je výzvou. Ovlivňují nejen Vaši náladu a finanční situaci, ale i Váš profesionální růst.

4. Lidé Vámi manipulují

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Malé laskavosti nejsou velké. Nicméně, pokud máte pocit, že jste v kruhu křečka bez rozumného důvodu, je Vámi manipulováno. Tito lidé Vám nedají nic jiného než bolest hlavy. Milují to, když se jejich sny stanou skutečností a kdy jsou dosaženy jejich cíle. Nikdy nic nedávají, pouze berou. Pokud přestanete padat do jejich pasti, začnou s největší pravděpodobností hledat k manipulaci novou loutku.