Vztahy jsou velmi složité a univerzální návod skutečně neexistuje. Každý jsme originál a naše životní příběhy se vzájemně proplétají mnohdy až nepochopitelnými způsoby. Existují však některé věci, kvůli kterým mohou ztroskotat i vztahy, které se zdály být jako z romantických filmů.

Málo společného času

Nemusíte spolu chodit úplně všude, ale společně strávený čas je většinou velmi dobrým nápadem. Zkuste si najít koníček, který vás bude oba bavit. Vyrazte na společný výlet a snažte se vymýšlet si plnohodnotnou zábavu, během které se budete i více poznávat. Na vztahu se to jistě projeví pozitivním způsobem a možná kromě sbírání zážitků zapracujete také na své fyzické kondici.

Neustálé návraty do minulosti

Nikdo není dokonalý a chyby jsou naprosto běžné. Nemáme návod na život ani na partnerské vztahy, a proto nebývá vracení se do minulosti dobrý nápad. Žijte přítomností a snažte se z každé společné chvíle vytěžit ty nejlepší zážitky, které vztah prohloubí.

Samé stížnosti a žádná chvála

Nikdo nechce neustále slyšet jenom samou kritiku bez hezkého slova pochvaly. Myslete na to, až zase budete partnerovi něco vyčítat. Co takhle zkusit pro jednou najít něco, na co se dá říci pochvala? Uvidíte, že to hned bude mnohem lepší.

Zapomínání na důležité události

Už si ani nepamatujete, kdy jste od partnera dostali dárek k narozeninám a stává se, že zapomíná i na další události, jako jsou výročí, svátky zamilovaných a podobné příležitosti, kdy se dá projevit láska a ukázat tomu druhému, že ho máme skutečně rádi? Potom zbytečně ubližujete vztahu, který jinak může být naprosto v pořádku a krásný.

Lži

Lhaní nepatří naprosto do žádného vztahu. Protože téměř vždy platí, že lež nás nakonec přeci jenom dožene a následky bývají mnohem horší v porovnání s říkáním pravdy. Navíc pokud budete stále říkat pravdu, nemusíte si pamatovat, co jste si vymýšleli.

Sdílejte článek