David Hampl
20 ledna, 2020

Máte své každodenní ranní rituály? Váš den je k ničemu, když si svůj ranní rituál neabsolvujete? Pokud je tomu tak, co kdybyste si mezi své rituály přidali jeden další? Takový, který by vám a vašemu zdraví navíc přinesl spoustu pozitiv. Zkuste se nad tím alespoň zamyslet, protože přidáním jedné položky si můžete ušetřit spoustu zdravotních trápení. Pití vody s kurkumou každé ráno je právě tím pravým řešením.

Neplést s kari

Kurkuma, je název koření odvozený z usušeného práškového kořene rostliny Curcuma longa. Toto koření je tradičně používáno jako lék ve starověkých čínských a indických kulturách. Dokonce nedávná studie potvrdila, že kurkuma má silné léčivé vlastnosti. Proč tedy toto aromatické koření nevyzkoušet i jako lék. Kurkuma je známá především jako koření, které se používá jako dochucovadlo nejrůznějších pokrmů. Nepleťte si jej ovšem s kari. Jedná se o úplně jiné koření, které ovšem může mást stejnou barvou a konzistencí. V každém případě je to právě kurkuma, která má léčivé účinky.

Výhody pro zdraví

V potravinách kurkumu znáte, ale věděli jste, že vám může přinést i další výhody? Konkrétně, budete-li ji pít každé ráno společně s vodou. Kurkuma má totiž antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Pokud budete pít každé ráno vodu s kurkumou, dojde u vás pravděpodobně k následujícím výsledkům. Mnohé z vás jistě překvapí.

Liposacharid v kurkumě dokáže posílit imunitní systém, snižuje riziko nachlazení, chřipky nebo jiných nepříjemných infekcí. Antibakteriální účinek kurkumy rychle napomáhá také pomohl hojení ran a škrábanců. Stejně tak dokáže voda s kurkumou zastavit zánět kloubu a opravit poškozené tkáně, takže je díky tomu možné zabránit bolesti kloubů nebo artritidě.

Proti rakovině a cukrovce

Může také výrazně snížit riziko vzniku rakoviny, protože je jedním z nejlepších způsobů, jak zabránit nádorům způsobeným zářením. Kurkuma může také snížit hladinu cholesterolu, jenž vede ke kardiovaskulárním onemocněním a mozkovým mrtvicím. Stejně tak pomáhá tělu správně zpracovávat přijaté cukry, čímž může zabránit vzniku cukrovky.

Zlepšuje paměť

Kurkuma a její protizánětlivé vlastnosti chrání mozek před Alzheimerovou chorobou a jinými degenerativními chorobami mozku, které souvisejí s přibývajícím věkem. Rovněž bylo prokázáno, že kurkuma zlepšuje funkci jater a umožňuje tak tělu rozkládat toxiny z okolní prostředí a potravin. Díky podpoře tvorbě žluči ve žlučníku, pomáhá kurkuma správně rozkládat potraviny v těle. Stejně tak kurkuma podporuje a zlepšuje paměť, díky čemuž činí lidi chytřejšími.

Kurkuma je silným antioxidantem, který posiluje tělo a chrání ho před volnými radikály. Chrání tělo před záněty, a díky kurkuminu, jenž obsahuje, snižuje riziko diabetu, rakoviny, degenerace mozku, cystické fibrózy a artritidy. Dále také dochází k procesu hubnutí, hojení ran a celkové pohody.

Recept na zdraví

Pokud chcete získat všechny tyto výhody a posílit tak své zdraví, není nic jednoduššího než vyzkoušet tento recept. Připravte si: 230 g filtrované vody, ½ lžičky kurkumy, 1/4 lžičky prášku z černého pepře a 1 lžičku medu. Vodu zahřejte těsně pod bod varu a přidejte do ní kurkumu. Pomalu jí promíchejte a poté přidejte med a pepř. Následně promíchejte pořádně a nechte trochu vychladnout. Pravidelným pitím každé ráno dosáhnete obrovských zázraků.

Sdílejte článek