5 jednoduchých tipů, jak se úspěšně zbavit zubního plaku

5 jednoduchých tipů, jak se úspěšně zbavit zubního plaku

Ve vašich ústech se vám neustále vytváří zubní povlak. Zejména z jídel, které jsou bohaté na cukry. Povlak jsou vlastně bakterie, které vám kazí zuby a dásně. Ústa jsou takovým činem nejvíce znečištěný orgán v lidském těle, protože jsou plné bakterií.

Na vaši ústní hygienu byste měli dbát a proto si každodenně čistit zuby a odstranit z nich povlak. Každý z vás to už doufám zná a o své zuby se pravidelně stará. No zkoušeli jste už i jiné metody než zubní pastu? Něco přírodní?

Prášek ze skořápky ořechů

povlak-orech-450x538
Budete potřebovat 3 deci vody a prášek ze skořápky ořechu. Smíchejte je v malé misce a uvařte (stačí 15 minut). Nechte vychladnout a udržujte v pokojové teplotě. Vyčistěte si s tím zuby 2 až 3-krát za den. Měli byste odstranit veškerý povlak a nepoškodit si zuby.

Lipový květ a slunečnicová semena

[sociallocker]

povlak-lipovy-kvet-450x299

Zde budete potřebovat 4 čajové lžičky slunečnicových semínek, 4 čajové lžičky lipového květu a 1 litr vody. Všechny přísady smíchejte dohromady ve větší nádobě. Nechte půl hodinu odstát. Po každém jídle si vyčistěte touto směsí zuby.


Jablečný mošt s octem

povlak-cider-750x557
Udělejte si mix, který si nanesete na kartáček. Nepoužívejte tvrdé, ale měkké kartáčky. Po umytí zubů si je vypláchněte vodou a nepoužívejte tento způsob čištění více, než jednou týdně, mohla by se vám poškodit zubní sklovina.

Kvašené víno a listy pelyňku pravého

povlak-vino-750x422
Potřebujete 3 čajové lžičky listů planiny pravé a 4 dl kvašeného vína. Smíchejte je dohromady ve větší misce. Misku zakryjte a nechte pár hodin odležet. Pak si s touto směsí vyčistěte zuby.

Soda bikarbona

baking soda (Sodium bicarbonate) on a wooden spoon

Toto je asi nejlehčí a nejdostupnější metoda na zbavení povlaku, protože soda bikarbona se nachází v každé domácnosti. Naneste ji na mokrou kartáček a jemně si vyčistěte zuby.

[/sociallocker]

Tisk
ZDROJbabskeveci.sk
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Tato nemoc mi způsobila spoustu bolesti. Pak jsem ale našla způsob, jak vše napravit a nemoc zmizela opravdu v krátkém čase!

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Chcete zhubnout, ale nebaví vás cvičit? Tak zkuste tuto detoxikační vodu a váš tuk se začne pomalu rozpouštět!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Další články