David Hampl
29 září, 2017

Když se podíváme na čísla na váze, máme tendenci myslet na ovoce jako na nízkokalorické a zdravé potraviny, které můžeme jíst jak k obědu, tak k večeři. To však neplatí pro každý druh ovoce. Mnoho z nich obsahuje příliš mnoho cukru - téměř stejně jako čokoláda.

Rozhodli jsme se proto s Vámi podělit o seznam ovoce, kterému je se třeba vyvarovat, abyste dosáhli své vysněné postavy.

[hana-code-insert name='google' /]Jahody jsou jedním z nejlepších produktů pro zdravou výživu. Tyto bobule obsahují vlákninu, vitamín C, spoustu vody a velmi málo cukru, který pomáhá potlačovat celulitidu.

Meruňky jsou poměrně těžké. Příliš mnoho meruněk může vést k zažívacím potížím, ale hlavní nebezpečí je skryté v peckách. Pokud máte rádi jíst vnitřek meruňkových pecek, měli byste vědět, že obsahují amygdalin, který tvoří v žaludku kyanovodík. Je to silný jed, který může způsobit nevolnost, závratě a mdloby, zejména pak, pokud jsou konzumovány ve velkém množství.

Melouny obsahují spoustu vlákniny a vody, rychle Vás zasytí a mají diuretický účinek. Tyto plody pomáhají odstranit toxiny a bojovat proti takovým podmínkám, jako je celulitida a akné. Jsou velkou pomocí, když je horké letní počasí, neboť obnovují vodní rovnováhu, což je také důležité pro dobrou postavu a pokožku.

Hrušky mají významnou nevýhodu, mohou narušit práci Vašich střev.

Díky nízkému obsahu cukru, vitamínu C a antioxidantům nemohou lesní bobule poškodit Vaši postavu. Naopak pomáhají vyrábět kolagen a spalovat nadbytečný tuk.

Avokádo, na druhou stranu, není produkt, který byste jedli při dietě. Někdy je to nazýváno "máslové ovoce" a odůvodněně, neboť jeho energetická hodnota je 227 kcal.

Jablka patří mezi nejlepší fitness ovoce. Nemají vůbec žádné tuky a jejich energetická hodnota je asi 60-100 kcal. Jablka obsahují spoustu vlákniny a bojují skvěle proti celulitidě.

Hrozny naopak patří mezi nejhorší ovoce jak pro Vaši postavu, tak pro Vaše celkové zdraví. Hrozny obsahují mnoho cukru, slupka je těžko strávitelná, semena mohou zahltit střeva a kyseliny v hroznech poškozují zubní sklovinu.

[hana-code-insert name='Dole' /]Grapefruit je číslo 1 v boji proti nadměrné hmotnosti kvůli jeho silným schopnostem spalovat tuky. Enzymy grapefruitu pomáhají aktivně zpracovávat kalorie. Žádné kalorické jídlo (ne více než 800 kcal) nepoškodí Vaši postavu, pokud sníte i polovinu grapefruitu.

Banány jsou ovšem nejvíce "energetické" ovoce. Pomalu se tráví a vědci v nich nedávno našli určité látky, které blokují aktivitu buněk odpovědných za štěpení tuků.

Sdílejte článek