5 rostlin, které Vám pomohou spát jako miminku. Alespoň jednu z nich byste měli mít ve své ložnici!

Spánek je jednou z nejdůležitějších aktivit. Prostřednictvím spánku je naše tělo schopno si odpočinout a napravit veškeré škody, které utrpělo během dne. Spánek také „naplní naše baterie“ na další den a udrží energetickou hladinu.

Abyste mohli přes noc spát, počítá se každý detail, včetně atmosféry ve Vaší ložnici. Je-li naplněná negativní energií, nebudete schopni správně odpočívat, což znamená nedostatek energie, díky čemuž budete celý další den pěkně rozmrzelí. Abyste se vyhnuli těmto problémům, můžete si jednoduše vyčistit vzduch ve své ložnici od negativních vibrací pomocí těchto rostlin. Ano, až tak jednoduché to je!

ALOE VERA

[hana-code-insert name=’google‘ /]Aloe Vera je známá svými četnými léčivými vlastnostmi, včetně čištění vzduchu. Stačí si ji umístit do Vaší ložnice a zaručujeme Vám, že se brzy dokonale vyspíte. Jedna z nejlepších stránek Aloe Vera je, že je soběstačná a nevyžaduje velkou pozornost. Rostlina nepotřebuje téměř žádné slunce ani vodu a dodává exotický nádech Vašemu domovu.

LEVANDULE

Levandulový čaj byl používán k boji s úzkostí a stresem od úsvitu času. Má příjemnou vůni, která uklidní Vaše smysly a její krásné květy poskytnou Vašemu domovu osobitý dojem. Kromě zlepšení kvality spánku pomůžete také jednoduše uklidnit pláč Vašich dětí.

JASMÍN

Silná a sladká vůně jasmínu Vám pomůže uklidnit nervy a zmírnit úzkost, což Vám pomůže lépe spát. Kromě toho, jasmínová vůně je velmi smyslná a při větší intenzitě se zhoršuje. Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že na Vaše polštáře položíte pár uschlých jasmínových okvětních plátků.

BŘEČŤAN

 

Existuje jen velmi málo rostlin, které mohou rychle růst a za nepříznivých podmínek, jako je například břečťan. Má krásné květy, které obohatí Váš domov a silnou vůni, která je skvělá pro ty, kteří trpí astmatem a dalšími respiračními problémy. Kromě vyčištění vzduchu ve Vaší ložnici, Vám i břečťan pomůže lépe spát.

HADOVÁ ROSTLINA

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Hadová rostlina nese své pojmenování díky dlouhým a ostrým listům. Je to domorodec ze státu Nigérie a nepotřebuje moc vody, aby přežil, takže je ideální pro vnitřní prostory. Hadová rostlina vydává kyslík přes noc a odstraňuje oxid uhličitý a toxiny ze vzduchu, což Vám pomůže lépe spát.

Jak můžete vidět, existuje mnoho rostlin, které Vám pomohou lépe spát a udržet energetickou hladinu. Jsou snadno dostupné a levné, takže si pořiďte jednu pro každou místnost ve Vašem domě a určitě se budete cítit energičtěji a uvolněněji.

Pokud se Vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!