David Hampl
21 března, 2019

Kdo má nadváhu, nebo je doslova obézní, rozhodne se hubnout. Nutno říci, že pokud se skutečně snaží a nepodvádí, tak jdou tukové zásoby opravdu pomalu ale jistě dolů. Jsou ale partie, kde to tak snadné nejde a kde tuky nadále zůstávají. Proto je na místě začít se soustředit přímo na ně. Mezi nejznámější místa patří oblast na bocích, přecházející v záda. Tomuto místu, pokud se zde tukové zásoby nacházejí, se říká madla lásky. Jednoduše proto, že skutečně mohou tvořit vzhled madel a skutečně proto, že se za ně dá chytit. Jsou ale poměrně nevzhledným doplňkem a je na místě je eliminovat.

Vzhledem k tomu, kde se nacházejí, je problém s tím, že běžné sportovní aktivity obvykle nedokážou cílit na toto konkrétní místo tak, aby tukové zásoby ubývaly. Je proto na místě začít se mu věnovat přímo. Proto jsme si pro vás připravili cviky na madla lásky, které jsou dobrou volbou pro každého, kdo se jich che zbavit.

Cviky se zapojením boků

První variantou jsou běžná cvičení, u kterých jsou zapojovány boky. Mezi nejznámější aktivity může patřit třeba Zumba, nebo aerobic. Čím více dochází k tomu, že jsou vaše boky namáhány a čím více je s nimi hýbáno, tím více danou oblast zahříváte. A tím více a efektivněji se z ní tuky spalují. A to tak, že madla lásky mohou začít postupně skutečně velmi efektivně mizet.

Cviky na boční břišní svaly

Když se mluví o svalech břicha, tak většina lidí cvičí jenom ty přímé. Jsou ale i boční břišní svaly, na které mohou madla lásky lehce navazovat. V takovém případě je na místě cvičit právě tuto svalovou partii, což napomůže i eliminaci vaší nevzhledné tukové součásti. Cvičit toto svalstvo není složité. Stačí jenom zaujmou správnou pozici těla.

Pravidelné úklony na obě strany

Zdá se to jako cvik velmi jednoduchý, ale jak se následně přesvědčíte, jedná se o cvik velmi efektivní. Stačí dělat úklony nejprve na jednu, tak i na druhou stranu. Důležité je se na každou stranu uklonit co možná nejvíce, abyste celou boční svalovou partii naplno zapojili. /klony je možné dělat jenom tak na prázdno, nebo je možné vzít si do rukou činky, stejně jako není problémem ani to, že využijete popruhy označené jako TRX.

Přitahování loktů a kolen

Začátek tohoto cviku je velmi jednoduchý a také pohodlný. Jenom ležíte na zemi, na zádech. V této poloze ale musíte začít cvičit. A to tak, že se snažíte dát k sobě koleno levé nohy a loket pravé ruky. A to stejné i s pravou nohou a levou rukou. Tento cvik vyžaduje jak to, abyste nohy tlačili k hlavě, tak to, abyste trup tlačili k nohám. Díky tomu dojde k namáhání těch pravých částí těla a madla lásky mohou postupně mizet.

Záklony prováděné v leže

Někdy se tomuto cviku říká také kobra. Začínáte tak, že ležíte na břiše a ruce máte podél těla. Nyní je na místě se snažit trup postupně zvedat co možná nejvýše. Poté se vracíte do startovní polohy. Když ho budete i částečně natáčet, neuděláte chybu. Pokud vám jde cvik velmi lehce, můžete dát ruce na hruď a zde držet lehčí závaží, díky čemuž bude intenzita cvičení mnohem větší.

Cvičte pravidelně a zaměřte se na intenzitu

Daná cvičení je vhodné realizovat nejlépe každý den, jelikož jedině tak budete mít jistotu, že vaše madla lásky budou eliminována dříve, než se nadějete. Je také na místě držet dobrou intenzitu tréninku, která souvisí spíše s rychlým opakováním, než velkou zátěží. A to hlavně z důvodu, že jedině tak zvýšíte tepovou frekvenci, že zrychlíte metabolismus a tak budou tukové zásoby eliminovány rychleji.

Sdílejte článek