5 tipů, díky kterým při výběru pracovního pláště nesáhnete vedle

Pracovní plášť je mnohdy nedílnou součástí našeho pracovního života. A proto není radno jeho výběr podceňovat. Jak ale poznáte ten pravý a na co se při jeho výběru zaměřit? Máme pro vás 5 tipů, díky kterým už nikdy nesáhnete vedle.

1) Materiál je základ

Při pořizování pracovního pláště se zaměřte zejména na kvalitu. Na prvním místě je vhodný materiál, kterým ve většině případů bývá bavlna. Ta garantuje nejen příjemné nošení, ale také dlouhou životnost. Do laboratoře je však vhodnější plášť z polypropylenu, který odolá chemikáliím. A pokud pracujete jako svářeč nebo kovář, jistotou je zástěra z dobytčí kůže.

2) Při výběru zkontrolujte kvalitu ušití

Dále pak myslete na špičkové ušití. Z pláště by se neměly uvolňovat nitky a vše by mělo držet na svém místě. Kvalitní pracovní pláště nabízí například ARDON, který má široký výběr pánských i dámských plášťů.

3) Myslete prakticky

Potřebujete u svého pláště kapsy? Měl by se zapínat na knoflíky, nebo raději na pásek? Ač se může zdát, že tyto maličkosti nehrají roli, opak je pravdou. Určitě je na místě zamyslet se i nad tím, jaká barva pláště je vhodná k vaší profesi. Například květinář by si bílý plášť rychle umazal, naopak u lékaře je bílá na místě.

4) Plášť by měl padnout jako ulitý

Co může být horšího než špatně padnoucí plášť? Rukávy vám plandají, nebo vám jsou naopak krátké a máte pocit, že by se k vám vešel ještě váš spolupracovník. Proto se při výběru přesvědčte, že vám vše perfektně sedí. Pokud nakupujete přímo na prodejně, můžete požádat o radu prodavače. Při nákupu přes e-shop se vyplatí podívat se na tabulku velikostí a vše pečlivě přeměřit.

5) Šetřit se nevyplácí

Pokud pracovní plášť patří k vašemu pracovnímu životu, rozhodně se nevyplatí na něm šetřit. Za kvalitní plášť si možná připlatíte, ale za to vám vydrží mnohem déle než ten za pár korun. Cena se odráží zejména na kvalitě, tudíž investujete do svého vlastního pohodlí.

Věříme, že jsme vám výběr pracovního pláště usnadnili a vy tak sáhnete po tom pravém.