David Hampl
11 prosince, 2022
, ,

Každý z nás je alespoň někdy nafouknutý a má pocit, že brzy praskne. Tento pocit je ve společnosti extrémně nepříjemný a v některých případech může být i bolestivý. Navíc v této chvíli nepůsobíte zrovna štíhle. Můžete si dokonce myslet, že jste tlustí. Nemusí to být vůbec pravda, i když to tak možná vypadá. Poradíme vám, díky čemu se s tímto problémem již nebudete potýkat.

https://www.pexels.com/

Špatná hydratace a zácpa

Pijete denně kolem 2 litrů čisté vody? Jestli ne, pravděpodobně je hydratace vašeho těla poměrně špatná. Velké množství kávy, alkoholu a sycených nápojů vám ke zdraví také nepomůže. Pijte proto hodně vody a uvidíte, že vaše břicho bude mnohem menší.

Velmi nepříjemnou příčinou nadýmání je rozhodně zácpa. Jedná se o zdravotní problém, který někdy musíte řešit i s lékařem. Obecně vám postačí přidat do stravy více potravin bohatých na vlákninu a měli byste být v pořádku. A nebudete tolik nafouklí.

Šílený stres a fastfood

Dnešní doba je plná stresu. Chronický stres ale může také způsobit nadýmání a pocit nafouklého břicha. Zkuste dechová cvičení nebo meditace, které vás zbaví napětí, a uvidíte, že se zajisté uvolní také váš trávicí systém. A vy se nebudete cítit tak nepříjemně.

Rychlé občerstvení je šikovné, ale pro vaše zdraví a trávicí systém jde o velkou zkázu. Velké množství tuku a cukru způsobuje, že se takové jídlo pomaleji tráví a vy cítíte těžkost ve svém žaludku, které se nakonec přesune také do oblasti střev. Stejný efekt má rychlá konzumace jakéhokoli jídla.

https://www.pexels.com/

Příliš mnoho cukru

Nadměrná konzumace cukrů vede k plynatosti. Zamyslete se nad tím, jaké potraviny během dne jíte a zde se v nich nenachází velké množství cukrů a sacharidů. Jestli ano, nemůžete být překvapení, že se po jídle cítíte velmi nepříjemně. Zkuste se řídit našimi tipy a budete se zaručeně cítit mnohem lépe ve vlastním těle. A přitom nepotřebujete žádné léky.

Zdroj: irecept.cz

Sdílejte článek