Chloupky nejenom v podpaží skvěle zatočí cukr, citronová šťáva nebo vaječný bílek

[no_pagination]

Léto je čas pro lehké šaty, tílka, šortky a samozřejmě bikiny. Jsou to krásné věci, ale často jejich nošení předchází opravdová bolest, když přijde na časté holení nohou a podpaží. Holení způsobuje podráždění, zabarvení chloupků a výsledky, které trvají nejvýše 24 hodin. Přesto se 77 % žen neustále holí, zatímco ostatních 33 % se rozhodlo zůstat přirozenými. Je na čase zvážit některé alternativy!

Dnes jsme proto pro Vás shromáždili 5 DIY způsobů, jak bojovat s s chloupky, abyste se mohli cítit pohodlně každý den!

1. Cukr + citrónová šťáva

Čtěte také: Aby olej při smažení neprskal

Cukr a citrón jsou známé ingredience, pokud jde o boj s nechtěnými chloupky. Jsou složkami sladící pasty – voskovitá směs, která snadno a dlouhodobě odstraňuje chloupky. Ačkoli proces je bolestivý, výsledky mohou vydržet až 4 týdny.

Mimochodem, pokud přidáte med, můžete směs snadno vyrobit v mikrovlnné troubě. K tomu budete potřebovat:

 • 1 šálek cukru
 • 1/4 šálku medu
 • šťávu z 1/2 citrónu (2 lžíce)

Smíchejte přísady do misky a míchejte, dokud nebude směs hladká, a poté ji vložte do mikrovlnné trouby na 2 minuty. Vyjměte ji a promíchejte ji každých 20 až 30 sekund. Nechte vychladnout před použitím.

Citrón je kyselý, takže působí také jako bělící činidlo, takže Vaše chloupky jsou lehké a téměř nepozorovatelné a zároveň tato směs zpomaluje růst chloupků. Zde je lék, který Vám může s tímto pomoci:

 • Vezměte 2 lžičky cukru a 1/2 šálku teplé vody.
 • Přidejte 2 lžíce citrónové šťávy a dobře promíchejte.
 • Aplikujte směs do oblasti podpaží a nechte 20 minut působit.
 • Umyjte teplou vodou pomocí lehkých třecích pohybů.
 • Opakujte 2 až 3 krát týdně celý postup.

2. Vaječný bílek + kukuřičný škrob

Už jste někdy vyzkoušeli slupovací masku? Pokud je odpověď „ano“, asi víte, že je efektivnější při odstraňování chloupků, než při odstraňování černých teček. Tak proč si neudělat takovou masku přímo pro Vaše podpaží?

 • Připravte si vaječné bílky.
 • Přidejte 1/2 polévkové lžičky kukuřičného škrobu, 1 polévkovou lžíci cukru a důkladně promíchejte.
 • Aplikujte pastu na chloupky a nechte vysušit (ano, budete si muset sednout s rukama nahoru, tak buďte trpěliví).
 • Po tom je nezbytné se už jen odhodlat a směs odloupnout.

3. Mléko + kurkuma

Zde je další lék, díky němuž Vaše chloupky v podpaží porostou pomaleji. Vše co potřebujete jsou:

 • 3 lžičky prášku z kurkumy
 • 1 lžičku mléka

Snadné, že? Nyní stačí už jen smíchat tyto 2 suroviny do husté pasty a aplikovat ji na Vaše podpaží po dobu 20-30 minut, dokud pasta zcela nezaschne. Když čas vyprší, vezměte žínku, namočte ji teplou vodou a masku utřete krouživými pohyby. Poté umyjte to, co zbylo, a vysušte podpaží ručníkem. Pravidelně opakujte tento postup pro viditelný efekt.

4. Papája + kurkuma

Jo, tady je to exotické! Papája obsahuje papain – enzym schopný zničit vlasové folikuly a zabránit jejich opětovnému růstu.

 1. Vezměte 1-2 polévkové lžíce syrové papáje a smíchejte ji s poloviční lžící kurkumy.
 2. Použijte směs na problémovou oblast. Nanášejte jemně, ale důkladně.
 3. Nechte pastu působit po dobu 15 minut a poté ji umyjte.
 4. Přípravek je účinný pouze v dlouhodobém horizontu, takže celý postup opakujte 2-3x týdně po dobu několika měsíců, abyste dosáhli úžasných výsledků.

5. Turmeric + soda na pečení

Pokud raději papáju jíte, je zde méně exotický způsob odstranění chloupků. Je to opravdu snadné, a výsledky jsou rychlejší, než byste si mysleli.

 1. Chcete-li tento postup využít, smíchejte 1 dílek kukrumy se 2 díky sody.
 2. Postupně přidávejte vodu za míchání těchto 2 složek, aby se vytvořila tenká pasta.
 3. Aplikujte ji poté na podpaží a nechte uschnout.
 4. Poté směs smyjte a podpaží vysušte.
 5. Pamatujte si, že kurkuma má jasně oranžovou barvu a Vaše kůže se může trochu změnit, takže buďte trpěliví a připravte se na důkladné mytí.

Bonus: Trvalé odstranění chloupků

Jakkoli úžasné jsou tyto opravné prostředky, je nutné je opakovat, abyste dosáhli trvalých výsledků. Existuje však jistý způsob, jak se jednou a navždy zbavit nechtěných chloupků.

Mluvíme o elektrické epilaci, což je jediný způsob, jak odstranit až 100 % chloupků, bez ohledu na to, jakou barvu mají. Tato metoda používá malou jehlu, která vstupuje do každého vlasového folikulu a ničí kořen zevnitř. Zní to děsivě, že? Ale na rozdíl od jiných metod, odstraňuje i šedé chloupky, takže je to rozhodnutí, které může udělat člověk jakéhokoliv věku.

Ano, je to také bolestné, drahé, časově náročné a dokonce celý postup vyžaduje, abyste dodržovali pravidla mezi jednotlivými sezeními, abyste dosáhli slibných výsledků. Přesto je to pro mnoho lidí jediné účinné řešení!

Jak zacházíte s chloupky v podpaží Vy? Odstraňujete je, nebo je necháváte přirozeně růst? Pokud se jich raději zbavujete, jaký je Váš oblíbený prostředek? Zvažovali byste trvalé odstranění? Podělte se o své myšlenky a názory níže v komentářích.

Zdroj fotografií: freepik.com