6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene a špatného dechu -
Menu

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene a špatného dechu

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme na druhé lidi, a náš chrup a dech se tak stávají naší vizitkou. Bohužel se někteří z nás trochu potýkají s ústní hygienou, a výsledkem tak můžou být různě zbarvené zuby i zápach z úst. Pokud totiž ústní hygienu dlouhodobě podceňujeme, zůstává na zubech plak tvořený bakteriemi a zbytky jídla, který způsobuje nepříjemný zápach.

Zbarvení zubů můžeme kromě pravidelné hygieny předcházet i tím, že nebudeme kouřit a omezíme konzumaci nápojů, které zabarvení zubů podporují, jako je káva, černý čaj či červené víno. V drogerii či lékárně je k sehnání velké množství nejrůznějších zubních past či ústních vod, které vám s těmito problémy mohou pomoci. Stejně dobře to jde ale i přírodní cestou, proto vám dnes přinášíme několik rad a tipů, jak se nepříjemného dechu a zabarvených zubů zbavit.

Jedlá soda

Skvělé účinky na ústní hygienu má kombinace jedlé sody a soli. Zkuste je použít namísto vaší běžné zubní pasty, stačí smíchat jednu polévkovou lžíci se špetkou soli a nanést na zubní kartáček.  Jedlá soda má totiž mírný abrazivní účinek, čímž pomáhá k účinnému odstraňování zubního plaku i odolných skvrn například od kávy či čaje. Zuby budou již po několika dnech viditelně zářivější a váš dech svěží.

Síla ovoce

Dalším účinným pomocníkem v boji se zabarvenými zuby a nepříjemným dechem jsou citrusy, můžete použít jak citrony, tak pomeranče. Z citronů se doporučuje vymačkat šťáva a tu pak pomocí zubního kartáčku na zuby nanášet a třít. Na závěr ústa vypláchněte vodou. Z pomerančů můžete použít kůru, kterou budete jednoduše otírat o zuby a dásně. Poté opět vypláchněte čistou vodou.

Pokud nechcete či nemůžete použít citrusy, podobně vám poslouží například i jahody či rajčata. Stačí je rozdrtit a i se semínky prostřednictvím kartáčku nanést a rozetřít po zubech.

Sezamová semínka

Jako přirozený zubní peeling, který ze zubů pomůže plak odstranit, se mohou použít také sezamová semínka. Stačí jednoduše rozžvýkat přibližně jednu polévkovou lžíci semínek v ústech a následně pastu, která z nich vznikne, pomocí zubního kartáčku po zubech rozetřít. Sezamová semínka zároveň pomáhají reminalizovat zubní sklovinu.

Hřebíček

Na osvěžení dechu nemusíte používat jen žvýkačky, ale také aromatické koření – hřebíček. Hřebíček je léta známý svými analgetickými a antibakteriálními účinky, pro které se používá při různých problémem s ústní dutinou. Hřebíček můžete ale také jednoduše žvýkat či si z něj a trochy olivového oleje vyrobit speciální zubní pastu. Z hlediska bylinek se v péči o zuby doporučuje šalvěj, která má bělící účinky. Stačí ji usušit, rozdrtit a použít namísto pasty.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Stačí vypít dvakrát za den tento zázvorový nápoj a zbavíte…

Trápí vás usazený tuk na těle a nevíte, jak se ho zbavit? Zkusili jste už opravdu všechno, ale nic nepomáhá?…
KRÁSA A MÓDA

Manželka zubaře mi prozradila utajovaný trik, jak si doma během…

K zubaři chodíme nejenom na prohlídky, nebo v případě, kdy máme kazy. Jeho služby se dají využít i v případě, kdy chcete mít…
KRÁSA A MÓDA

Zubař vám nikdy neřekne, že si zubní kámen můžete takto…

Ano, zubní lékaři jsou velmi důležití, jelikož pokud máme zubní kaz nebo jiný problém, dokážou ho dát velmi rychle do…
KRÁSA A MÓDA

Zhubněte půl centimetru denně! Připravte si směs se zázvorem a…

O hubnutí se snaží mnoho žen, ale nutno říci, že většina z nich s ním má mnoho problémů. Jejich diety jsou buď…
KRÁSA A MÓDA

Koupila si 2 přírodní věci za pár korun a za…

Celulitida neboli pomerančová kůže je velký problém mnoha žen. To proto, že se negativně podepisuje na jejich kráse. Je jasné,…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných způsobů, jak se zbavit ochablého obličeje a povislého…

Není nic výjimečného, že si ženy výrazně potrpí na to, jak vypadají. Bohužel se s přibývajícím věkem mohou objevovat různé problémy.…