7 důvodů k používání zubní nitě, které jdou dál než jen ke zdraví Vašich zubů! -
Menu

7 důvodů k používání zubní nitě, které jdou dál než jen ke zdraví Vašich zubů!

Dentální nit byla vynalezena na počátku 18. století zubařem z New Orleans jménem Levi Spear Parmly, který věřil, že odstraněním materiálu zachyceného mezi dásněmi můžeme odstranit pravý důvod ústních onemocnění.

Přestože užívání zubní nitě jako součásti denní zubní hygieny se neujalo do 50. let 20. století, dnes je používání dentální nitě každý den doporučováno všemi zubaři jako prevence onemocnění dásní a zubů.

Navzdory silně popularizovanému výzkumu Associated Press, který zjistil, že existující literatura o dentálních nitích je nekvalitní a možná i tendenční (studie byly obvykle financovány továrnami na dentální nitě), i skeptici mohou souhlasit, že přestože metody studií byly chybné, užívání dentální nitě je důležitou součástí dobré péče o chrup.

Průzkum provedený American Dental Association zjistil, že jen čtyři z deseti Američanů používají dentální nit každý den a 20 % nikdy. Ale čištění zubní nití s sebou nese hned několik výhod, které jdou dál než jen k dentální hygieně. Od zdravého srdce přes dosažení zdravé hmotnosti až k Vašemu výkonu v ložnici, a tak dále.

V tomto článku ukážeme, proč byste měli začít používat zubní nit častěji, a také tři ekologické možnosti, jak minimalizovat dopad Vašeho nového hygienického návyku na životní prostředí.

7 výhod používání zubní nitě!

  1. Prevence onemocnění srdce a cév

Paradontóza je definována jako vážná infekce dásní, která poškozuje měkké tkáně i kosti. Projevuje se otokem, citlivostí a červenou barvou dásní, které také snadno začnou krvácet. Může způsobit až ustoupení dásní, ztrátu zubů a mezery mezi nimi.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJnaturalllivingideas.com

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
ZDRAVÍ

Tato lékařka už nemohla dále snášet to, jak rozsáhlá je…

Očkování je poslední roky opravdu velké téma. Jsou tu lidé, kteří říkají, že jedině tak se dají vymýtit různé nemoci.…
ZDRAVÍ

Rakovina prsu je pro ženy jednou z nejnebezpečnějších nemocí. Každá…

Každý jistě ví, že rakovina je dnes tou nejnebezpečnějších nemocí, která nás ohrožuje. Není divu, jelikož jde o nemoc opravdu…
ZDRAVÍ

Tohle je opravdový zázrak, který nikdo z oslovených lékařů nedokáže…

Někdy se stane, že se zázraky dějí a v životě přijdou se věci, kterým sotva můžeme sami uvěřit. Jako například u…
TIPY A TRIKY

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to?…

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují…
TIPY A TRIKY

Chcete nakládat okurky? Na klasický recept si po vyzkoušení této…

Nakládané okurky jsou u nás velice oblíbené. Každý rok se řada rodin každoročně pouští do náročného procesu, který začíná pěstováním…