Domů TIPY A TRIKY 7 důvodů, proč se každou noc budíte ve stejný čas!

7 důvodů, proč se každou noc budíte ve stejný čas!

Podle Dr. Jose Colona je normální, že se v průměru lidé probudí každou noc cca 4-6x. To se datuje již ke dnům, kdy jsme se museli probudit, abychom zajistili naši bezpečnost. V rámci těchto krátkých období, kdy zůstáváme vzhůru, bychom se měli snadno vrátit do spánku. Pokud nemůžete okamžitě usnout, jsou zde pravděpodobně některé věci, které Vám brání v získání kvalitního odpočinku.

Protože se zajímáme o Vaše zdraví, sestavili jsme pro Vás dnes seznam nejčastějších důvodů, proč se můžete probudit uprostřed noci a co je příčinou následné nemožnosti usnout.

1. Nesprávná spací pozice

Příznaky, jako je chronická únava, bolesti hlavy, pálení žáhy a bolesti krku, nebo zad, mohou být způsobeny nesprávným držením těla během spánku. Měli byste také věnovat pozornost své posteli – matrace by neměla být příliš tvrdá, ale ani by neměla být příliš měkká. Zkontrolujte, zda Váš polštář podporuje Váš krk i Vaši hlavu.

Co dělat?

Podle Dr. John Douillard může spánek na levé straně zlepšit trávení a krevní oběh, podpořit emoční zdraví, napomáhat správnému fungování lymfatického systému a předcházet onemocněním srdce.

Pokud nemůžete úplně změnit své spánkové návyky, zkuste se řídit některými jednoduchými tipy:

  • Pokud spíte na zádech, položte si pod kolena polštář, abyste odstranili tlak z dolní části zad.
  • Pokud spíte na straně, položte si jeden polštář pod podpaží, abyste podpořili ruku a další mezi nohy, abyste udrželi páteř zarovnanou.

Kam dál?

Muži prozradili, co je na ženách nejvíce odpuzuje… Zde je jejich 8 tipů!

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Další články