Domů TIPY A TRIKY 7 nečekaných potravin, kterým byste se měli obloukem vyhybat, neboť mohou být...

7 nečekaných potravin, kterým byste se měli obloukem vyhybat, neboť mohou být pro Vaši pleť toxické!

Někdy věci, které milujeme, mohou být skutečně škodlivé. A je to opravdu nešťastné, když Vám pak důsledky brání vyjít ven, nebo co je horší, že Vás nutí cítit se špatně.

Abyste se vyhnuli těmto nepříjemným pocitům a dosáhli zdravého vzhledu, rádi bychom poukázali na potraviny, jejichž příjem byste měli snížit, nebo nejlépe tyto potraviny zcela vyloučit z jídelníčku.

1. Alkohol

“Pití alkoholu je jednou z nejhorších věcí, které můžete dělat pro Vaši pokožku,“ tvrdí odbornice na péči o pleť Time Bomb Michaella Bolderová. Bohužel, po pozitivních pocitech, které máte při pití alkoholu, následuje mnoho vedlejších účinků. Za prvé, alkohol podporuje narušení hormonální rovnováhy, která vede ke vzniku akné. Za druhé, snižuje imunitní systém zničením velmi důležitých bakterií ve střevech, mikrobiómu. Za třetí, alkohol dehydratuje Vaši pokožku a způsobuje, že vypadáte opuchle.

2. Rýžové suchary

Pravděpodobně budete překvapeni, když zjistíte, že toto údajně „zdravé“ jídlo je skutečně škodlivé. Rýžové suchary mohou vést ke vzniku vrásek, a mohou dokonce ovlivnit funkci mozku. Zaprvé, je snadné se jimi přejíst, což může mít za následek zvýšení tělesné hmotnosti. Za druhé, pokud zkontrolujete výživový štítek na zadní straně, uvidíte, že se rýžové suchary skládají z velkého množství ničeho, a dokonce i když najdete zdravou ingredienci, bude jí tam jen velmi málo. Za třetí, rýžové suchary mohou způsobit pleťové skvrny a akné poškozením molekul nazývaných Advanced Glycation End, jinak známé jako AGE.

3. Sushi

Věděli jste, že tato pochoutka vede k předčasnému stárnutí a způsobuje akné? Pokud ne, nyní to víte. Ano, bohužel je to pravda. Za prvé, Vaše oblíbené sushi obsahuje velké množství soli, jednoho z nejhorších nepřátel Vašeho zdraví, a to může vést k dehydratované pleti bez života. Za druhé, slané potraviny způsobují, že buňky zůstávají tekutými, což působí, že je tvář napuchlá. Za třetí, rýže je vysoká na glykemický index, a tak může dehydratovat a zabránit správné cirkulaci, což způsobuje suchou pokožku a předčasné stárnutí. Julianne Mooreová byla první, kdo nazval tento fenomén „sushi tváří“.

4. Mléčné výrobky

Kam dál?

Máte den blbec? Tak tohle Vám určitě zvedne náladu!

Všímáte si poslední dobou na sobě něčeho divného? Zde jsou zdravotní příznaky, které byste nikdy neměli ignorovat!

7 ranních návyků, které Vám brání ve Vaší vysněné postavě! Zbavte se jich a dosáhněte ideálního těla!

Psychologové radí, co dělat, abyste byli součástí těch jedinečných 8 % populace, jež si plní své sny a cíle!

Kosmetologové vysvětlují, proč jsou některá běžná pravidla péče o pleť zcela falešná!

Další články