7 nečekaných potravin, kterým byste se měli obloukem vyhybat, neboť mohou být...

7 nečekaných potravin, kterým byste se měli obloukem vyhybat, neboť mohou být pro Vaši pleť toxické!

Někdy věci, které milujeme, mohou být skutečně škodlivé. A je to opravdu nešťastné, když Vám pak důsledky brání vyjít ven, nebo co je horší, že Vás nutí cítit se špatně.

Abyste se vyhnuli těmto nepříjemným pocitům a dosáhli zdravého vzhledu, rádi bychom poukázali na potraviny, jejichž příjem byste měli snížit, nebo nejlépe tyto potraviny zcela vyloučit z jídelníčku.

1. Alkohol

“Pití alkoholu je jednou z nejhorších věcí, které můžete dělat pro Vaši pokožku,“ tvrdí odbornice na péči o pleť Time Bomb Michaella Bolderová. Bohužel, po pozitivních pocitech, které máte při pití alkoholu, následuje mnoho vedlejších účinků. Za prvé, alkohol podporuje narušení hormonální rovnováhy, která vede ke vzniku akné. Za druhé, snižuje imunitní systém zničením velmi důležitých bakterií ve střevech, mikrobiómu. Za třetí, alkohol dehydratuje Vaši pokožku a způsobuje, že vypadáte opuchle.

2. Rýžové suchary

Pravděpodobně budete překvapeni, když zjistíte, že toto údajně „zdravé“ jídlo je skutečně škodlivé. Rýžové suchary mohou vést ke vzniku vrásek, a mohou dokonce ovlivnit funkci mozku. Zaprvé, je snadné se jimi přejíst, což může mít za následek zvýšení tělesné hmotnosti. Za druhé, pokud zkontrolujete výživový štítek na zadní straně, uvidíte, že se rýžové suchary skládají z velkého množství ničeho, a dokonce i když najdete zdravou ingredienci, bude jí tam jen velmi málo. Za třetí, rýžové suchary mohou způsobit pleťové skvrny a akné poškozením molekul nazývaných Advanced Glycation End, jinak známé jako AGE.

3. Sushi

Věděli jste, že tato pochoutka vede k předčasnému stárnutí a způsobuje akné? Pokud ne, nyní to víte. Ano, bohužel je to pravda. Za prvé, Vaše oblíbené sushi obsahuje velké množství soli, jednoho z nejhorších nepřátel Vašeho zdraví, a to může vést k dehydratované pleti bez života. Za druhé, slané potraviny způsobují, že buňky zůstávají tekutými, což působí, že je tvář napuchlá. Za třetí, rýže je vysoká na glykemický index, a tak může dehydratovat a zabránit správné cirkulaci, což způsobuje suchou pokožku a předčasné stárnutí. Julianne Mooreová byla první, kdo nazval tento fenomén „sushi tváří“.

4. Mléčné výrobky

Pokud budete jíst mléčné výrobky a stále budete bojovat s akné, mohou být tyto informace užitečné. Za prvé, mléko z krav obsahuje růstový hormon, který podporuje mazové žlázy Vaší pokožky a dodává pokožce extra mastnotu. Za druhé, jde o nízkokvalitní mléko, protože krávy se krmí plesnivou GMO kukuřicí a sójou. Během zpracování mléka se mléko poškozuje v důsledku ultra-pasterizace, odpařování atd. To vše vytváří ideální podmínky pro akné. Za třetí, 75 % světové populace je netolerantní vůči laktóze a tato nesnášenlivost může vést k výskytu akné a ekzému.

5. Snídaňové cereálie

Smutné ale pravdivé. Dokonce i takové zdánlivě nevinné cereálie mohou být škodlivé pro Vaši pokožku. Zaprvé, nevěřte ani trochu slovu „přirozené“, dokud neuvidíte, z čeho se obilovina skládá. Můžete zjistit, že některé složky jsou ve skutečnosti ingredience GMO, které mohou způsobit, že se Vaše pokožka začne zhoršovat, zvýší se náchylnost k alergiím a objeví se akné. Za druhé, kvůli procesu nazývanému vytlačování, jsou cereální snídaně skutečně toxické pro Vaše tělo. Za třetí, oblíbené obiloviny také často obsahují syntetické vitamíny, které Vaše tělo nemůže fyzicky využít.

6. Zpracované maso

Jedním z důvodů, proč můžete vidět opuchlou pleť, zejména po návštěvě kavárny nebo restaurace, může být konzumace zpracovaného masa. Zaprvé, se ve zpracovaném mase nachází mnoho sodíku. Za druhé, tento druh masa obsahuje nitridy, které v kůži ničí kolagen a elastin. Díky tomu může vést zpracované maso k předčasnému stárnutí.

7. Džusy

Kdo nemá rád džus? Zvláště když je považován za mnohem zdravější než soda. Za prvé, šťávy obsahují stejně cukru jako soda, a tento cukr rozkládá kolagen v kůži. Za druhé, šťávy postrádají vlákninu a to znamená, že to, co pijete, neposkytuje Vaší pokožce potřebné živiny. Za třetí, milovníci masek z citrónové šťávy jsou náchylní k potenciálnímu chemickému spálení. Když vyjdete na slunce, citronová šťáva může trvale poškodit Vaši pokožku.

Pokud se Vám zdál článek užitečný, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli a rodinou :-)!

Tisk
ZDROJbrightside.me
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Vyberte si slunce, které je dle Vás nejkrásnější! Prozradí Vám to něco skrytého o Vás samotných!

Tak toto jednoznačně stojí za zhlédnutí! 7 žen z Guinessovy knihy rekordů, u nichž je těžké věřit, že opravdu existují!

10 důležitých faktů a životních pravd, se kterými nás obeznámil Stephen Hawking!

Chcete mít pravý Hollywoodský úsměv? Pak vyzkoušejte těchto 9 účinných domácích triků!

7 triků, pomocí kterých nabudíte Váš mozek, když to potřebujete nejvíce!

Další články