7 nejlepších receptů na vánoční úlky (vosí hnízda), které nesmí chybět na...

7 nejlepších receptů na vánoční úlky (vosí hnízda), které nesmí chybět na vánočním stole

83461290-3e4d8b4330a455-full6.
Kokosovo-ořechové úlky

Sice trochu náročnější dezert, ale o to chutnější. Vyplatí se vyzkoušet. Mňam!

Budeme potřebovat: Těsto: 400 g hladká mouka, 200 g máslo, 150 g moučkový cukr, 1-2 ks vejce, 1/2 bal. prášek do pečiva, 1 bal. vanilkový cukr,
Náplň: 3 ks vejce, 3 lžíce kakaa, 100 g moučkový cukr, 50 g másla (můžeme i více – podle chuti), Kokosovo-ořechové hromádky: 270 g moučkový cukr, 5 ks bílky, 170 g mleté vlašské ořechy, 130 g kokos ,
Dále budeme potřebovat: tuk na vymazání, mouka na vysypání, marmeláda na potření, čokoláda

Postup: Těsto: Všechny suroviny na těsto důkladně vymícháme a připravené těsto odložíme do ledničky na půl hodinu. Pak těsto vyjmeme, na pracovní desce rozválíme a pomocí okrouhlé formičky vykrajujeme kolečka. Ukládáme je na plech, který jsme si vystlalo papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů do zlata.
Náplň: Vajíčka s cukrem a kakaem vyšleháme nad párou do pěny a necháme vychladnout. Máslo utřeme mixérem do pěny a přidáme rozšlehané vajíčka.
Hromádky: Práškový cukr spolu s bílky vyšleháme nad párou na tuhou pěnu a do ještě teplé pěny přidáme ořechy a kokos. Připravíme si plech na pečení, vymažeme ho tukem a vysypeme hrubou moukou. Pomocí lžíce vrstvíme na plech hromádky (velikost odhadujeme podle toho, jaké kolečka jsme vykrajovali z těsta). Pečeme při teplotě 110 stupňů do zlata – sušíme. Upečené kolečka potíráme marmeládou, navrstvíme tenkou vrstvu nádivky a položíme kokosovo-ořechovou hromádku a namáčíme v čokoládě. Dobrou chuť!

  DALŠÍ RECEPT NA DALŠÍ STRANĚ ➔

print