7 překvapujících důvodů, proč by měl pes každý den spát v posteli spolu s Vámi!

Otázka správné výchovy psů dokáže rozhádat mnoho pejskařů a milovníků zvířat. Posloucháme o různých příkazech a zákazech, které bychom měli svého čtyřnohého miláčka naučit a při kterých bychom určitě měli být nekompromisní, například nedávat psovi jíst od stolu či nepustit ho do naší postele. Lidé tvrdí, že je to nehygienické a pro člověka nevyhovující. My Vám však v následujícím článku přinášíme sedm důvodů, proč by měl být pes nenahraditelnou součástí každého Vašeho spánku.

Přinášejí Vám pohodlí

psi1[hana-code-insert name=’google‘ /]Ať už je to jejich teplým tělem, nebo rytmickým dýcháním, na psech je prostě něco utěšujícího, nanejvýš Vaše postel bude díky nim mnohem útulnější.

Jsou lékem proti nespavosti

psi2Jejich přítomnost podporuje klid, úlevu od stresu a pocit bezpečí. Jako kdyby psi vzali pryč všechny špatné věci, kvůli kterým se v noci neustále budíte.

Tulení se se psem odstraňuje stres a pocity úzkosti

psi3Psi Vás jednoduše nakazí svou pozitivní energií. Jejich pečlivá a všímavá povaha dokáže být opravdu velmi uklidňující, hlavním důkazem toho jsou například terapeutičtí psi.

Poskytují teplo

psi4[hana-code-insert name=’google‘ /]Jejich teplá těla a sklon přivinout se co nejblíže k člověku v posteli způsobí, že se cítíte, jako byste u sebe měli v posteli radiátor. Připouštíme, že v létě to může být trochu nepříjemné, ale kdo by neocenil kousek přirozeného tepla během chladných sychravých dní?

Pomáhají bojovat proti depresi

psi5Jediná věc, kterou psi poskytují bez zeptání, je bezvýhradná láska. Ten, kdo bojuje s depresí, ji může přijímat hůře. Ta psí však dokáže udělat s člověkem divy i během mimořádně těžkého životního období.

Poskytnou Vám pocit bezpečí

psi6Vědomí toho, že jste chráněni Vaším psem i během spánku, když jste nejvíce zranitelní, je k nezaplacení. Díky jejich výborně vyvinutému sluchu a tendenci štěkat na neznámé lidi, se nemusíte bát opravdu ničeho.

Prospívá to i Vašemu psovi

psi7[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Na světě neexistuje nic, co by pes miloval víc než Vás. Dovolte mu proto strávit noc plnou tulení u Vás v posteli. Vždyť nakonec, pes přijímá komfort od Vás stejně jako Vy od něj. Obě strany tedy budou spokojené.