S krásou pleti se začíná v kuchyni. Sáhněte po jedlé sodě, olejích a zelenině

[no_pagination]

Léto je časem roku, kdy nosíme nejvíce otevřené a chytré oblečení. Chcete-li, aby Vaše pokožka vypadala co nejlépe, ale teplo, slunce a suchý vzduch Vám v tom brání, pak je tento článek právě pro Vás!

Dnes jsme pro Vás shromáždili řadu jednoduchých triků, které jsou rychlé, snadné a umožňují pokožce dopřát si pohodlí za každého počasí.

1. Soda na pečení

Čtěte také: Jak správně vložit do toalety voňavé závěsy?

Překvapivě, soda na pečení může být dobrá nejen v kuchyni, ale i před zrcadlem. Vytvořte si pastu ze 3 dílů sody a jednoho dílu vody. Opláchněte obličej vodou, normálním mýdlem a pak jemně protřete obličej pastou.

Na závěr nezapomeňte tvář důkladně opláchnout vlažnou vodou. Tato směs může také skvěle fungovat jako čisticí prostředek pro citlivou pleť.

2. Sladkost a slanost Vás učiní krásnými

Sůl, cukr, med a kokosový olej spojte do husté pasty. Výslednou směs lze použít jak na obličej, tak na celé tělo. Používejte směs jednou, nebo dvakrát týdně k jemnému peelingu. Zabráníte tak zanesení pórů a vzniku akné.

3. Nebojte se exotiky: Marulový olej

Marulový olej pochází z marula stromu, který je původem z Jižní Afriky. Olej je plný mastných kyselin, takže se doporučuje pro uklidňující suché a dehydratované pleti.

Olej se rychle vstřebává a Vaše pokožka zůstává zdravě vypadající!

4. Vitamín A

Dermatologové doporučují výběr nočních krémů, které obsahují vitamín A, jinak nazývaný retinol. Můžete však obohatit jakýkoli krém tímto vitamínem sami. Přidejte do nočního krému pár kapek šípkového, nebo mrkvového oleje. To Vám pomůže vyhnout se pigmentovým skvrnám, akné a vráskám.

Také tyto 2 oleje jsou užitečné proti jizvení, zejména po akné. Buďte opatrní s těmito oleji, pokud jste těhotná a nepoužívejte výrobky s vitamínem A během dne. Mohou ovlivnit přirozenou ochranu před sluncem.

5. Olej z čajovníku není určen ke konzumaci

Mnoho studií tvrdí, že olej z čajovníku je skvělý v boji proti kožním bakteriím. Olej pomáhá zmírňovat podráždění, snižuje akné a zpomaluje záněty. Vyberte si gel na ochranu před akné, který obsahuje tento olej k ošetření pokožky, a brzy uvidíte, jak začervenalá kůže vypadá mnohem zdravěji.

6. Dopřejte si koupel

Pokuste se ozvláštnit pravidelnou obyčejnou koupel touto zázračnou směsí, po níž bude Vaše kůže extra jemná. Smíchejte 1/4 šálku ovesných vloček, 1/4 šálku mléka v prášku, 1/4 šálku hnědého cukru a 1/4 šálku bylin podle Vašeho výběru, např. heřmánkový. Poté směs rozemelte v kuchyňském robotu.

Přidejte 10-15 kapek esenciálních olejů podle Vašeho výběru, 2 lžíce medu a 2 lžičky tělového oleje. Výslednou směsí poté naplňte malý pytlíček, který ponořte do mělké teplé vody na několik minut a užijte si relaxační voňavou koupel.

7. Pokuste se snížit příjem cukru

Výzkumníci ukazují, že zneužívání cukru může vyvolat vrásky, jemné linky kolem očí a matnou kůži. Pokuste se snížit množství přijatého zpracovaného cukru (např. cukr, bílý chléb). Zkuste místo toho zvolit raději ovoce a bobule. Tímto způsobem uspokojíte Vaši chuť k jídlu a poskytnete pokožce zdravé antioxidanty.

Absolutní péče o pleť

Dermatologové odhalili řadu jednoduchých každodenních triků, které pomohou Vaší pokožce vypadat zdravě a krásně.

  • Denně oplachujte svou pokožku, jednou až dvakrát denně. Používejte čisticí přípravky, které jsou vhodné pro Váš věk a typ pokožky, a nikdy nechoďte spát s make-upem.
  • Hydratujte svou pokožku. Jedině tak ji udržíte zářivou a zdravě vypadající. Aplikujte hydratační krém přímo po sprchování.
  • Používejte opalovací krémy denně. Dokonce i když je venku zataženo, je Vaše kůže vystavena ultrafialovému záření.
  • Aplikujte oční krém v noci. Vyberte si s vitamíny A, C, E a K. To pomůže zabránit vzniku vrásek a tmavých kruhů pod očima.

Zdroj fotografií: freepik.com