7 varovných signálů, že Vaše srdce nefunguje tak, jak by mělo!

Podle Centra pro kontrolu a prevenci onemocnění každý rok zemře kolem 610 000 lidí na základě problémů se srdcem a to pouze v USA. Jak muži, tak ženy jsou postihovány srdečními chorobami z různých důvodů, které souvisejí s určitým životním stylem. Existuje však mnoho příznaků a varování, které Vás informují o srdečních potížích, které byste měli mít na paměti.

Dnes jsme proto pro Vás shromáždili 8 velmi častých varovných příznaků onemocnění srdce, kterým byste měli věnovat pozornost, pokud si jich všimnete!

1. Bolest, která se šíří do paže.

Čtěte také: Prášky už mi nepomáhaly a potom přišla moje maminka (fyzioterapeutka) a poradila mi masírování tohoto bodu na uchu a bolest byla pryč!

Mnoho mužů prožívá bolest v levém rameni, zatímco ženy mají stejnou bolest v jednom, nebo obou ramenech. Některé ženy také říkají, že před infarktem zaznamenaly neobvyklou bolest v loktech. K tomu dochází, protože bolest z Vašeho srdce se pohybuje do Vaší míchy, kde je spjato mnoho nervů Vašeho těla a Váš mozok je zmatený a myslí si, že Vaše paže pociťují skutečnou bolest, i když tomu tak není.

2. Kašel, který nelze zastavit.

Kašel může být odvozen z různých problémů a může také být známkou kardiovaskulárních onemocnění. Trvalý kašel, který produkuje růžovou tekutinu, která obsahuje krev, je velmi častý znak srdečního selhání.

3. Oteklé nohy a kotníky

Když Vaše srdce dobře nečerpá, tekutina z Vašich krevních cév uniká do okolních tkání a nohy jsou nejčastějšími místy postižení kvůli gravitaci. Tento problém se nazývá periferní edém a mnoho lidí, kteří jím trpí, nemají onemocnění srdce. Ale přesto je to velmi častý příznak mezi pacienty se srdečními chorobami a měli byste mu věnovat velkou pozornost.

4. Nedostatek chuti k jídlu a pocit nevolnosti

Mnoho pacientů, kteří trpí onemocněním srdce, vykazuje nedostatek chuti k jídlu a/nebo nevolnost, i když mají jen několik soust k jídlu. Důvodem je nahromadění tekutiny kolem jater a střev, která narušuje správné trávení. Tyto příznaky jsou obvykle následovány bolestí břicha a pokud je všechny prožíváte, měli byste okamžitě navštívit svého lékaře.

5. Extrémní a neobvyklé úrovně úzkosti

Několik studií ukázalo, že lidé, kteří trpí extrémní úzkostí již od raného života, jsou náchylní k srdečním chorobám. Úzkost může být způsobena buď velmi stresujícím způsobem života, nebo různými poruchami, včetně panických poruch a fobických úzkostí. Některé účinky úzkosti na srdce zahrnují tachykardii, zvýšený krevní tlak a sníženou srdeční frekvenci.

6. Ztráta vědomí nebo mdloby

Pocit slabosti a ztráta vědomí jsou velmi časté u pacientů se srdečními chorobami. Když srdce nečerpá krev dobře, je to proto, že průtok krve je blokován ucpanou tepnou, nebo zúžením ventilu. Pokud se u Vás někdy projevuje dechová slabost a po krátkou dobu mdloby, okamžitě vyhledejte lékaře a zkontrolujte, zda je Vaše srdce v pořádku.

7. Kůže se stává světlejší, nebo má namodralou barvu.

To není jeden z nejčastějších příznaků, ale pokud se objeví, je to kvůli sníženému průtoku krve, sníženému počtu červených krvinek a může to znamenat, že Vaše srdce nečerpá krev tak, jak by mělo. Šok je hlavním důvodem tohoto příznaku a bledost se může objevit v celém Vašem těle, nebo v určité části těla, například na končetinách.

8. Kožní vyrážky nebo neobvyklé skvrny

2 samostatné výzkumné projekty, které provedl časopis Alergie a klinická imunologie a časopis American College of Cardiology ukázal, že ekzém a skvrny jsou vysoce rizikovými faktory srdečního onemocnění. Bylo zjištěno, že ti, kteří měli ekzém, měli 48% pravděpodobnost, že budou trpět vysokým krevním tlakem a 29% pravděpodobnost, že budou mít vysoký cholesterol. Kromě toho měli ti, kteří měli skvrny až o 59 % vyšší pravděpodobnost srdečního záchvatu než lidé, kteří netrpěli tímto problémem.

Co si o těchto příznacích myslíte? Máte v rodině problémy se srdcem? Sdílejte s námi své myšlenky a názory níže v komentářích.