Vhodné osvětlení i změna barev pomohou změnit vzhled interiéru

Procházky kolem IKEI, nejslavnějšího obchodního domu s nábytkem na světě, si všimněte, že všechny jejich interiéry mají hodně společného: všechny jsou originální, moudře organizované a neuvěřitelně útulné.

Rozhodli jsme se Vás proto naučit triky skandinávského interiérového designu, které používají designéři IKEA. Zde je to, co byste měli dělat, aby Váš domov vypadal atraktivně a jedinečně jak z obálky časopisu.

Zvolte správnou barvu!

Čtěte také: Dentální nit nepomáhá jenom zubům. její použití prospívá srdci i pohlavním orgánům

Barva změní vše

Barva místnost vizuálně změní: například světlé barvy mohou dokonce i malý byt proměnit v prostornější. Nedávno je však ve většině domácností tendence k „50 odstínům béžové“. Ano, tato barva vypadá aristokraticky, ale béžová není jediná dobře vypadající barva. Můžete si vybrat světle modrou, levandulovou, mátovou, různé odstíny šedé – budou vypadat svěže a neméně luxusně.

Použijte správné akcenty!

Jasné akcenty na monotónním pozadí se mohou stát vrcholem Vašeho interiéru. Mohou to být živé polštáře, koberce, stínidla, malby – vše!

Můžete také přidat akcent pomocí geometrických a abstraktních vzorků.

Nebojte se experimentovat!

Využijte nábytek i příslušenství

Odvažte se experimentovat nejen s nábytkem a příslušenstvím, ale také s takovými základními věcmi, jako je podlaha. Jen si pamatujte, že „aktivní“ podlaha vyžaduje, aby jiné prvky byly více či méně neutrální, aby nedošlo k tomu, že se vše změní v extravagantní směs.

Hrajte si s prostorem!

Barva není jediný způsob, jak zpříjemnit prostor. Zrcadla mohou například zvětšit prostor.

Zvolte správné osvětlení!

Čím více světla, tím lépe. Můžete použít zcela odlišné vzory osvětlení: centrální osvětlení, zapuštěné osvětlení, akcentní osvětlení, stolní lampy, stojací lampy atd.

Nezapomeňte na výzdobu!

Neváhejte použít rostliny ve Vašem interiéru. Každý pokoj pak bude vypadat svěžeji!

Bez doplňků to nejde

Všechny druhy doplňků – měkké pokrývky, koberce, dekorativní polštáře, abstraktní malby, plakáty, minimalistické hodiny, světlé květináče, tkané koše, vázy s ovocem – to všechno učiní pokoj jemným a živým.

Nepřehánějte to!

Tradiční strop – rovnoměrný a omítnutý – je nejlepší volbou. Snažte se vyhnout víceúrovňové konstrukci a štukové práci!

Jediné, co můžete přehnat, je postel!

Pamatujte si: pokud je v ložnici postel, měla by vypadat královsky. Používejte přehozy, spoustu polštářů a měkké huňaté koberce. Postel by se měla stát nejpohodlnějším místem ve Vašem domě … tak útulná, že budete chtít lehnout, jakmile ji uvidíte.

Zdroj fotografií: freepik.com