Domů Uncategorized 8 „odporných“ zvyků, které ve skutečnosti vůbec nejsou špatné!

8 „odporných“ zvyků, které ve skutečnosti vůbec nejsou špatné!

Přestože jste už mnohokrát mohli slyšet, že trvá 21 dní, než se určitá činnost stane zvykem, toto tvrzení se ve skutečnosti neprokázalo. Podle posledních studií budete potřebovat nejméně 66 dní, aby se nový způsob chování stal automatickým. Nicméně, ne všechny Vaše nevhodné návyky jsou opravdu tak hrozné, jak jsme si zvykli o nich smýšlet.

Dnes jsme proto pro Vás přichystali seznam nejběžnějších „odporných“ návyků, které zpravidla všichni máme a které jsou skutečně dobré pro naše zdraví!

1. Čůrání ve sprše

Možná je nevhodné o tom mluvit, ale vědci zjistili, že téměř 75 % lidí to udělalo alespoň jednou v životě.

Ve skutečnosti se nemusíte stydět – kyselina močová a čpavek ve Vaší sprše mohou pomoci zabránit vzniku houbových infekcí na Vašich nohou. Také, pokud se rozhodnete močit při sprchování, můžete ušetřit peníze za vodu a toaletní papír.

2. Plivání

Plivání může vypadat nechutně, zvlášť pokud se to děje na veřejných místech. Nicméně, když cvičíte, může Vám to pomoci snadněji dýchat.

Normálně dýcháte nosem – ohříváte vzduch a zvyšujete jeho vlhkost, čímž umožňujete tělu absorbovat kyslík účinněji. Ale když cvičíte, máte tendenci dýchat přes Vaše ústa a to způsobuje, že produkujete více slin, které zasahují do Vašich dýchacích vzorců. Proto je zcela normální se zbavit nadměrného hlenu produkovaného při běhání tím, že ho vyplivnete.

3. Žvýkačka

Kam dál?

10 potravin bohatých na kolagen, které pomáhají zpomalit stárnutí pokožky!

Jak přirozenou cestou snížit stres, úzkost a depresi? Poradíme Vám!

Upozornění: Chemikálie v opalovacím krému způsobují rakovinu kůže!

Snižte riziko vzniku rakoviny prsu až o 19 % pomocí tohoto oblíbeného nápoje!

Přejete si zhubnout? Tak zde je důvod, proč musíte přestat pít studenou vodu!

Další články