Domů Uncategorized 8 „odporných“ zvyků, které ve skutečnosti vůbec nejsou špatné!

8 „odporných“ zvyků, které ve skutečnosti vůbec nejsou špatné!

Přestože jste už mnohokrát mohli slyšet, že trvá 21 dní, než se určitá činnost stane zvykem, toto tvrzení se ve skutečnosti neprokázalo. Podle posledních studií budete potřebovat nejméně 66 dní, aby se nový způsob chování stal automatickým. Nicméně, ne všechny Vaše nevhodné návyky jsou opravdu tak hrozné, jak jsme si zvykli o nich smýšlet.

Dnes jsme proto pro Vás přichystali seznam nejběžnějších „odporných“ návyků, které zpravidla všichni máme a které jsou skutečně dobré pro naše zdraví!

1. Čůrání ve sprše

Možná je nevhodné o tom mluvit, ale vědci zjistili, že téměř 75 % lidí to udělalo alespoň jednou v životě.

Ve skutečnosti se nemusíte stydět – kyselina močová a čpavek ve Vaší sprše mohou pomoci zabránit vzniku houbových infekcí na Vašich nohou. Také, pokud se rozhodnete močit při sprchování, můžete ušetřit peníze za vodu a toaletní papír.

2. Plivání

Plivání může vypadat nechutně, zvlášť pokud se to děje na veřejných místech. Nicméně, když cvičíte, může Vám to pomoci snadněji dýchat.

Normálně dýcháte nosem – ohříváte vzduch a zvyšujete jeho vlhkost, čímž umožňujete tělu absorbovat kyslík účinněji. Ale když cvičíte, máte tendenci dýchat přes Vaše ústa a to způsobuje, že produkujete více slin, které zasahují do Vašich dýchacích vzorců. Proto je zcela normální se zbavit nadměrného hlenu produkovaného při běhání tím, že ho vyplivnete.

3. Žvýkačka

Přestože žvýkačka nemá žádné výživové výhody, bylo vědecky prokázáno, že žvýkání poskytuje lepší koncentraci než kofein. Žvýkání žvýkačky Vám pomůže soustředit se, zvýšit paměť, snížit stres a vyvážit Vaše hormony zvýšením hladiny kortizolu.

4. Prdění


Kam dál?

10 věcí, které odborníci nedoporučují dělat před tím, než jdete večer do postele!

11 pravidel přímo od párů, které si prošly těžkým obdobím. Měl by se jimi řídit každý, kdo chce žít šťastný a spokojený život ve vztahu!

Psychologové představují koncept Pravidla 3 Minut, kterým by se měl řídit každý rodič!

13 Nejužitečnější ořechů a semínek, které je lepší jíst každý den, abyste zůstali zdraví a fit!

11 zcela zásadních chyb v řeči našeho těla, které zpravidla děláme každý den v práci!

Další články